A szlovén hírszerző és nemzetbiztonsági ügynökség (SOVA) történetében először nyilvános pályázat útján keres titkosügynököket - jelentette a helyi sajtó kedden.
A grafológiai vizsgálat kizárta, hogy meghamisították az ügynökmúlttal gyanúsított Nobel-békedíjas volt munkásvezér, későbbi államfő, Lech Walesa beszervezésére utaló dossziét.
A Román Televízió (TVR) elnök-vezérigazgatója, Stelian Tănase felszólította szerdán a Román Hírszerző Szolgálatot (SRI), vonja vissza titkos ügynökeit az intézményből, miután a SRI időközben lemondott vezetője elismerte a nyilvánosság előtt, hogy a hazai médiában is vannak beépített emberei.
Elutasította az alkotmánybíróság szerdán Gheorghe Funar független államfőjelölt újabb keresetét, amelyben azt kérte: írassanak nyilatkozatot az államfőjelöltekkel arról, hogy nem voltak titkos ügynökök.
Különböző jogszabályok cikkelyeivel és az alkotmány előírásaival támasztotta alá szerda esti sajtónyilatkozatban az államfő, hogy szerinte miért nem szegte meg a törvényt, amikor felfedte Victor Ponta kormányfő állítólagos titkosügynöki múltját.
Traian Băsescu végül bejelentette: Victor Ponta az az államfőjelölt, aki korábban a titkosszolgálatoknak is dolgozott. Az elnök azonban konkrét bizonyítékokkal nem szolgált. Azt sem tudta, hogy rendelkezik-e adatokkal állítása alátámasztásához, és azért nem hozza nyilvánosságra ezeket, mert ez törvényellenes.
Bárki ellenőrizheti a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) honlapján, hogy alkalmas-e titkos ügynöknek. A teszt egyszerű: egy videofelvételt kell figyelmesen végignézni, majd a feltett kérdésekre válaszolni. A teszt kitöltéséhez román nyelv ismerete szükséges.
Amint az várható volt, Victor Ponta hazugságnak nevezte kedd reggel azt az információt, hogy a Külföldi Hírszerző Szolgálat (SIE) ügynöke lett volna 1997 és 2001 között.