Ferült ki egy csaknem egy éve tartó hivatalos vizsgálat jelentéséből.
Francia Guyana partjainál még az 1990-es években is több mint 50 ezer fészket raktak a teknősök szezononként. Mára számuk nem éri el a 200-at sem – áll a jelentésben.
Egy új kutatás szerint az afrikai trópusi növények egyharmada a kihalás szélén áll.
A természetvédő csoportok rajonganak a döntésért, de néhány afrikai ország elfogadhatatlannak tartja azt.
Kihalhat a kambodzsai királyi teknős: a déli Batagur-teknősnek (Batagur affinis) csak alig tíz példánya él vadon, mert a partokon egyre gyakoribb homokkotrás és az elárasztott erdőterületek irtása miatt folyamatosan csökken a faj élettere
El kellett altatni vasárnap a egyesült államokbeli san diegói állatkertben a világ mindössze négy fehér rinocéroszának az egyikét - jelentette be a szóban forgó állatkert.
A Természetvédelmi Világszövetség hétfői bejelentése szerint kihalás fenyegeti a kaktuszfajok mintegy 30 százalékát, több mint 500 fajt.
Az Arad megyei Maros Ártér Natúrpark biológusainak sikerült újra meghonosítaniuk a hódokat a Maros medrében csaknem kétszáz évvel az állatfaj romániai kipusztulása után – közölte hétfőn a Mediafax hírügynökség.
Veszélyeztetett madarak, tigrisek, medvék, tengeri állatok képeit vetítették a New York-i Empire State Building oldalára.
A világ egyik legritkább emlőseként számon tartott vietnami antilop (Pseudoryx nghetinhensis) egy példányát sikerült lefényképezni egy közép-vietnami erdőben: a Délkelet-Ázsiában őshonos, súlyosan veszélyeztetett faj egyedeit 15 éve nem látták az országban.