Az olvasóközönségtől vár témajavaslatokat az áltudományok ellen elindult tudomany.hu portál, amely a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) égisze alatt megbízható információkat szállít. A szerkesztőségi elvek mellett ránéztünk a cikklistára, amelyen éppen a kanyaró elleni vakcina témája vezet.
Elárulták, hogy miért követett el halálos gázolást az Uber egy önvezető autója márciusban.
Az ausztrál Feliks Zemdegs 4,221 másodperc alatt rakta ki a Rubik-kockát, új rekordot állítva fel ezzel.
Nem abban a formában, ahogyan sokan várják – vagy épp nem várják – de, mégiscsak megjelenne a "nem tetszik" gomb egy formája a Facebookon.
Haikuk - japán háromsoros versek - írására képes mesterségesintelligencia-szoftveren dolgoznak japán kutatók, remélve, hogy projektjük révén a technológia idővel egyre jobban meg fogja érteni az emberi érzelmeket.
Mielőtt regisztrál egy applikációra, el kell fogadnia egy hosszú szöveget. Egy művész érzékelteti most velünk, hogy mekkora munkát venne ez igénybe.
Nincsenek titkos kamrák Tutanhamon luxori sírjában – erre az eredményre jutottak a radartechnológiát bevető olasz régészek, akik január vége óta kutattak az ókori egyiptomi fáraó síremlékének rejtett kamrái után.
Egy földtörténeti elemzés szerint nem várható a Föld mágneses pólusváltása annak ellenére, hogy számos kutató ennek jeleként értelmezi a dél-atlanti anomáliát.
Az idei év első három hónapjában 334,3 millió mobil lelt gazdára az IDC adatai szerint.
Fellőtték szombaton a kaliforniai Vanderberg légi bázisról az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) InSight nevű új Mars-szondáját.
Nemzetközi kutatócsapat, benne magyar tudósok rekonstruálták Szantorini 3600 évvel ezelőtt vulkánkitörésben megsemmisült "belső szigetének" méretét és korát. Az eredményről szóló tanulmány a Scientific Reports című tudományos lapban jelent meg pénteken.
Komoly hibát talált saját rendszerében a Twitter, ezért mindenkit arra szólítanak fel, hogy váltson jelszót.
Új Mars-szondát indít az űrbe az amerikai űrkutatási hivatal (NASA), az InSightot a tervek szerint szombaton lövik fel.
Szoktad használni az ingyenes internetes telefon- és üzenetküldő szolgáltatást?
Mesterséges embriókat hoztak létre laboratóriumban holland tudósok, hímivarsejt és petesejt helyett egerek őssejtjeinek felhasználásával.
A nukleáris fegyverkezéssel és klímaváltozással foglalkozó Outrider honlapján próbálhatjuk ki, hogy milyen hatása volna egy nukleáris támadásnak a városunkban.
Újra változik a Facebook Messenger, de ennek sokan örvendeni fognak.
A Cambridge Analytica londoni székhelyű brit-amerikai politikai elemző és tanácsadó cég beszünteti működését.
Megfejtették a rózsák teljes genetikai kódját, és egyebek mellett kiderült, hogy az illatos virág közelebbi rokonságban áll az eperrel, mint gondolnánk - számolt be a tudományos eredményről szerdán a BBC News.
Hamueső bénítaná meg Tokió életét, ha kitörne a tőle 100 kilométerre fekvő Fudzsi, Japán legmagasabb hegye, egy szunnyadó vulkán.