Az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA Cassini űrszondájáról érkező adatok segítségével sikerült pontosan meghatározni a Szaturnusz egy napját: 10 órán 33 percen és 38 másodpercen át tart.
A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont (CSFK) Konkoly-Thege Miklós Csillagászati Intézet munkatársai csaknem 400 csillag spektrumadatait vizsgálva statisztikai adatokat gyűjtöttek a Napon egyébként jól ismert jelenségről, a koronaanyag-kidobódásokról.
Egy orosz vállalat szeretné hirdetőfelületként használni az égboltot.
Majdnem harmadát elpusztította egy hőhullám két nap alatt a pápaszemes repülőkutyák ausztráliai populációjának.
A szennyvizekben lévő mikroműanyagok több mint 60 százalékát el lehet távolítani – derült ki a Kínai Tudományos Akadémia (CAS) kutatóinak tanulmányából.
Egy klikkeléssel személyes profilt nyitott magának Ferenc pápa egy imaportál új okostelefonos alkalmazásán, az apostoli lakosztálynak a Szent Péter-térre néző ablakában vasárnap délben.
A vadon termő kávéfajták több mint 60 százalékát fenyegeti a kipusztulás az erdőirtás, a klímaváltozás és a rovarkártevők miatt.
Az égitest romániai idő szerint 4 óra 36 perckor kezd fogyatkozni.
Sokrétű minikonferenciát szervezett a Székelydata pénteken, Kolozsváron az adatvizualizációról. Az I. erdélyi adatvizualizációs mini-konferencián elsősorban a begyűjtött és rendszerezett információk, számok közönség elé tárásáról beszéltek, mi azonban igyekeztünk azokat az izgalmasabb tényeket kihámozni, amelyeket a hallgatók és szakemberek kihámoztak.
Újabb fotókat tett közzé az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) a Naprendszer eddig vizsgált legtávolabbi égitestjéről, a 2014 MU69 jelű, nem hivatalosan Ultima Thule névre keresztelt kisbolygóról, és a fotók alapján készült animációt is bemutatott, amelyen a hóemberformájú égitest „cigánykereket hány”.
Egy kombinált terápia segítségével a Bázeli Egyetem kutatóinak sikerült ráksejteket zsírsejtekké alakítani egerekben, ezáltal a tumorsejtek nem tudtak többé áttéteket képezni.
Alig két hét telt el 2019-ből, és máris több százmillió embert érintő adatszivárgás történt.
Hol máshol, mint Japánban történt, hogy robotoktól váltak meg egy munkahelyen.
Kikelt egy gyapotmag, majd elhalt a Csang’o–4 kínai holdszondán. A csíráról a Csungkingi Egyetem készített fotót, amely bejárta a világot. Ez az első gyapotcsíra, amely valaha kikelt a Holdon.
Két római kori sírhelyet tártak fel a régészek az egyiptomi Nyugati-sivatag egyik oázisánál – jelentette be kedden az észak-afrikai ország régiségügyi minisztériuma.
Számos olyan videót törölnek, amely veszélyes lehet.
Az űrben termesztett saláta után a bab lehet a következő friss élelmiszer az űrhajósok étrendjében 2021-től norvég kutatóknak köszönhetően.
Minden eddiginél hatalmasabb, 100 kilométeres, gyűrű alakú hadronütköztető építését tervezi a CERN (Európai Nukleáris Kutatási Szervezet).
Soha nem olvadt ilyen gyorsan az Antarktisz jege: mintegy hatszorosára gyorsult fel a jégolvadás az elmúlt negyven évben és ez a folyamat még jobban emelheti a következő évszázadokban a tengerszintet és az ember által előidézett klímaváltozás mértékét – figyelmeztetett egy nemzetközi tudóscsoport.
Nem sikerült a szakembereknek helyreállítani hétfő késő estig a kapcsolatot a Szpektr-R (Radioasztron) űrteleszkóppal, amely csütörtök óta nem válaszol a földi irányító központ utasításaira – közölte Alekszandr Blosenko, a Roszkoszmosz tudományos vezérigazgatója. Az igazgató elmondta, szerdán újra próbálkoznak a kapcsolatteremtéssel.