Mihai Fifor volt védelmi minisztert is kihallgatta a temesvári DNA
Mihai Fifor volt védelmi minisztert is kihallgatták pénteken az Arad és Temes megyei közintézményeket és szociáldemokrata párti (PSD) politikusokat érintő korrupciós ügyben.
A volt tárcavezető a korrupcióellenes ügyészség (DNA) temesvári székhelyéről való távozásakor azt nyilatkozta, tanúként idézték be a kihallgatásra. Bevallása szerint nincs tudomása a bűnvádi eljárás tárgyát képező tettekről, ő maga is a médiából értesült az ügyről. „Pályafutásom alatt mindig arra törekedtem, hogy tartsam tiszteletben és alkalmazzam a törvényt, és továbbra is határozottan kitartok e mellett” – fogalmazott, hozzátéve: támogatni fogja az ügyben eljáró hatóságok munkáját, hogy derüljön fény az igazságra.
A DNA nyolc személyt vett őrizetbe hétfőn abban a korrupciós ügyben, amelyben az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) nagylaki autópálya-átkelőnél levő munkapontjának alkalmazottjai mellett a temesvári regionális út- és hídügyi igazgatóság vezetője, Cristian Ilie Ispravnic megyei tanácsos, a PSD Arad megyei szervezetének több vezetője, valamint Dorel Căprar, Florin Tripa és Ioan Narcis Chisăliţă PSD-s törvényhozók is érintettek.
A nyolc személy előzetes letartóztatását kedden elutasította a legfelsőbb bíróság, de hárman közülük hatósági felügyelet alá kerültek.
Az ügyről
A DNA két szálon vizsgálódik az ügyben. A gyanú szerint a temesvári regionális út- és hídügyi igazgatóság tisztségviselői csúszópénzt kértek a nagylaki autópálya-átkelőnél azoktól a kamionosoktól, akiknek a járművénél eltérést észleltek a helyszíni mérés adatai, illetve a fuvarlevélben feltüntetett adatok között. A vizsgálat ugyanakkor azt is feltárta, hogy politikai alapon és csúszópénz fejében történtek az alkalmazások a CNAIR területi struktúráinál.
Az ügyészek szerint 2019 júniusa és novembere között az ügyben érintett több vezető beosztású politikus közbenjárására elcsalták a regionális út- és hídügyi igazgatóságnál meghirdetett öt állás betöltésére kiírt versenyvizsgát, így az általuk támogatott személyek nyerték el az állásokat, 4 000 és 10 000 euró közötti összeg kifizetése fejében. Emellett az így tisztségbe jutott személyektől rendszerint „védelmi pénzt” is kértek, hogy megőrizhessék állásukat. Az összegek a párt megyei szervezetének pénztárába folytak be – állítják az ügyészek.
- 34955 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34957 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34957 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34958 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34960 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34960 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni