Ponta: Románia "háborúzik" kiberbiztonsága védelmében
Victor Ponta szerint Románia háborút visel - bár nem konvencionális fegyverekkel, mint Ukrajna - azok ellen, akik energetikai, illetve kibernetikai biztonságát veszélyeztetik - erről egy bukaresti háromnapos kiberbiztonsági találkozó megnyitóján beszélt hétfőn a kormányfő.
"Oroszországnak nem a tankok és rakéták a legfőbb fegyverei, hanem a gáz és energia, amivel zsarolni tudja a térséget és Európát. Ugyanakkor folyamatosan támadják a számítógépes és távközlési hálózatainkat olyan emberek, akiket sosem látunk a tévében, de akik azon vannak, hogy lebénítsák rendszereinket, az internetet, tévét, vasutat, légi közlekedést, mindazt, ami a hétköznapi életünk része" - mutatott rá Ponta.
A 17 közép- és délkelet-európai ország szakértőinek és húsz amerikai szoftvercég képviselőinek részvételével zajló rendezvényen Bruce Andrews, az Egyesült Államok kereskedelmi miniszterének helyettese a "digitális protekcionizmus" ellen emelt szót. Úgy vélte, hogy a gazdasági fejlődést korlátozzák azok a "nacionalista" törvények, amelyek a helyi iparnak próbálnak versenyelőnyt biztosítani.
Megjegyezte: a román programozók szaktudása nem maradt "észrevétlen", a Microsoft irodáiban világszerte a román a második leggyakrabban használt nyelv. Andrews szerint tovább fejlődhet az amerikai-románinformációs technológiai együttműködés, de ehhez elengedhetetlen, hogy ne szülessenek olyan rendelkezések, amelyek ezt korlátozzák.
Bogdan Aurescu külügyminiszter a térség országainak szorosabb kibervédelmi együttműködését sürgette. Úgy vélte, országának afganisztáni katonai szerepvállalása, valamint az a tény, hogy Bukarest vezető szerepet vállalt az Ukrajna kibervédelmét szolgáló NATO-programban, a kibernetikai támadások célpontjává teheti Romániát, és erre fel kell készülnie, és vezető szerepet kell betöltenie a régióban a kibernetikai biztonság terén.
A bukaresti regionális kiberbiztonsági találkozón - az amerikai kereskedelmi küldöttségen és a házigazdákon kívül - Albánia, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Csehország, Észtország, Horvátország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Magyarország, Macedónia, Moldova, Montenegró, Szerbia, Szlovákia, és Szlovénia szakértői vannak jelen a kormányzati, illetve magánszférából.
- 34388 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34390 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34390 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34392 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34393 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34393 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni