Románia államháztartási hiánya meghaladhatja a 9 száyalékot anélkül, hogy figyelembe vennénk a nyugdíjak szeptember 1-jei növekedését.
Markánsan emelkedik a fejlett ipari gazdaságok államadósság-rátája a koronavírus-járvány hatásainak enyhítését célzó intézkedések költségei és a gazdasági visszaesés miatt.
Több mint kétszeres a kiesés a tavalyi év ugyanezen időszakához képest.
Borúsak a gazdasági kilátások idén és jövőre is.
Az államháztartás hiánya elérte a 18,06 milliárd lejt, a bruttó hazai termék (GDP) 1,67 százalékát az első negyedév végén - közölte hétfőn a pénzügyminisztérium.
Az államadósságunk is szépen gyarapodik.
Rossz kilátások.
Hosszú évek óta ez lesz az első alkalom, hogy a gazdasági bővülés mértéke nem fedezi az államháztartási hiányt.
Aggodalmát fejezte ki Mugur Isărescu, a Román Nemzeti Bank kormányzója pénteken az államháztartási hiány miatt.
A közalkalmazottak bére 26 százalékkal volt nagyobb, mint tavaly a vizsgált időszakban.
Az első negyedévet 5,5 milliárd lejes hiánnyal zárta a költségvetés.
Tavaly GDP-arányosan 2,88 százalék volt az államháztartási hiány, a 2017-essel megegyezően - közölte hétfőn a pénzügyminisztérium. Az államháztartási deficit ezzel alacsonyabb lett a 2018 elején kitűzött 2,97 százalékos célértéknél.
A hitelminősítő szerint Románia nem tudja jövőre sem tartani a vállalt 3 százalékos államháztartási hiányt.
Az idei első tizenegy hónapban a bruttó hazai termék (GDP) 2,7 százalékát tette ki az államháztartási hiány, amely mintegy két és félszer nagyobb a tavalyi év azonos időszakához mérten – derült ki szombaton a pénzügyminisztérium által közölt adatokból.
Románia semmit nem lépett az Európai Tanács júniusi költségvetési ajánlásaira.
Az első nyolc hónapban 14,6 milliárd lej volt az államháztarás hiánya, GDP-arányosan 1,54 százalék - közölte pénteken a pénzügyminisztérium.
Az első fél évi GDP-arányos 1,61 százalékról 1,26 százalékra mérséklődött az első hét hónapban az államháztartás hiánya - közölte csütörtökön a pénzügyminisztérium.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) szigorúbb pénzügyi politikát javasol a román hatóságoknak az államháztartási hiánycél tartása érdekében.
Idén megközelíti a GDP 9 százalékát az az összeg, melyet az állam a közalkalmazottaknak bér formájában kifizet.
Az Európai Bizottság szerint a román államháztartási hiány mind az idén, mind a jövő évben túllépi GDP-arányosan a 3 százalékot - derült ki az uniós bizottság csütörtökön ismertetett tavaszi gazdasági előrejelzéséből.