A közösségi portálokon rengetegszer megjelentek fotók állatokról, amelyek kihasználták az emberi tevékenységek leállását a koronavírus járvány miatt és szabadon mozogtak a települések legmeglepőbb helyszínein.
Először találtak műanyag mikroszemcséket vízi és szárazföldi ragadozó madarak – többek közt sólymok, baglyok és rétisasok – szervezetében amerikai tudósok.
A veszélyeztetett állatok lehetnek a vesztesei a koronavírus-járvány nyomában járó szegénységnek: egyre gyakoribb az orvvadászat Ázsiában és Afrikában.
Borjával együtt elpusztult Kenya egyetlen hófehér zsiráfnősténye.
A kutyák orra érzékeli az infravörös sugárzást – fedezték fel az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Etológia Tanszék és a svédországi Lund Egyetem kutatói egy közösen végzett kísérletsorozatban.
A Kenyában nagy tiszteletben álló Nagy Timet az Amboseli Nemzeti Parkban találták meg.
A galápagosi óriásteknős két kihaltnak tekintett fajának rokonai után kutatnak a szakemberek.
Francia Guyana partjainál még az 1990-es években is több mint 50 ezer fészket raktak a teknősök szezononként. Mára számuk nem éri el a 200-at sem – áll a jelentésben.
Az énekesmadarak tíz új faját és alfaját azonosították a kutatók három apró indonéz szigeten.
A szárazság miatt vadállatok ezreit kell áttelepíteni.
Kihalással fenyegeti a klímaváltozás az Ausztráliában honos hegyi erszényespeléket.
Ausztrál kutatók szerint változásokat idéz elő a tengeri madarak szervezetében a lenyelt műanyaghulladék.
Akkor tekinthetőek funkcionálisan kihaltnak egy állatfaj, ha már csak maroknyi egyede létezik, amelyek már nem képesek szaporodni, növekedni, mert rossz az egészségi állapotuk, túl idősek, túl nagy területen, túlságosan ritkán helyezkednek el.
Hatással van az állatok genetikai sokszínűségére a klímaváltozás.
A hollók képesek átvenni egymás érzelmeit, egy viselkedéskutatókból és neurológusokból álló kutatócsoport szerint a vizsgált szelíd madarak pesszimistábban cselekedtek, ha korábban egy frusztrált fajtársukat figyelték.
Elpusztult a világ utolsó négy ismert jangcei lágyhéjú óriásteknősének egyike, talán a faj utolsó nősténye egy dél-kínai állatkertben – közölte az intézmény vasárnap.
A világ több mint 1200 állatfaját fenyegeti a kihalás élőhelyeik több mint 90 százalékában – idéz egy új kutatást a The Guardian online kiadása.
A Földön élő gerinces fajok populációi 58 százalékkal szorultak vissza, míg az édesvizekben megfigyelt populációk 81 százalékos csökkenést mutatnak az 1970-es adatokhoz képest - derült ki a Természetvédelmi Világalap világszerte csütörtökön megjelent Élő bolygó jelentéséből.