Az amerikai Betegségmegelőzési Központ (CDC) kutatói szerint a szervezetbe jutó, ultrafeldolgozott élelmiszerekből származó kalória minden 5 százalékos növekedésével ugyanilyen arányban csökken az általános szív- és érrendszeri egészség.
A feldolgozott élelmiszerek fogyasztása lehet az oka annak, hogy növekszik az autizmus gyakorisága – vélik amerikai kutatók.
"Ettem tejszínt, ami talán már tíz hete lejárt. Húst, jó egy hónappal a lejárta után. Nem volt rossz szaga, így hát leöblítettem és már fogyasztható is volt.”
A Sainsbury’s az első brit élelmiszeráruház-lánc, amely rovarokból készült termékekkel bővíti kínálatát, hogy népszerűsítse a kevesebb üvegházhatású gáz kibocsátásával járó fenntartható élelmiszer-termelést.
Francia tudósok szerint létezhet kapcsolat a túlságosan feldolgozott ételek – sütemények, csirkefalatok, csomagolt kenyérfélék – fogyasztása és a rák kialakulásának kockázata között.
Az Országos Állat-egészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság és az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság munkatársaiból álló bizottság vizsgálta ki, hogy Romániában is fennáll-e az eltérő minőségű élelmiszerek problémája. A bizottság egyetlen termék, egy Franciaországból származó méz minőségében talált kivetnivalót a megvizsgált termékek közül.
Egyre több olyan termék kerül az élelmiszerboltokba, szupermarketekbe, amelyek címkéje rengeteg információt tartalmaz. De mi mit jelent a sok információ, jel közül? - kérdeztük Nagy Beáta táplálkozás-szakértőtől.
Egy-két hónappal akár el is halaszthatják azoknak a cégeknek a büntetését, amelyek vállalták: az élelmiszerboltok polcaira kerülő termékek legkevesebb 60 százalékát újrahasznosítható anyagokba csomagolva forgalmazzák.
A gazdasági válság öt éve alatt 24 százalékkal drágultak az élelmiszerek, a fogyasztás pedig 15 százalékkal esett vissza.