A régió turisztiai vonzerejét is növelnék.
A projekt fő célja, hogy bemutassák a Marosvásárhelyen és környékén található épületeket, ezt pedig fiatalos és interaktív módon tennék meg.
Hogyan tervezné újra Kolozsvár egyik-másik sarkát? Hol voltak konkrét, de elvetélt próbálkozások? Mivel lehetne kimozdítani ezt a várost abból a holtpontból, amelyhez nagyon gyorsan közeledik építészeti, urbanisztikai szempontból?
Kolozsvár emblematikus épületeinek megálmodója Pákei Lajos, akinek sokrétű munkásságát Gy. Dávid Gyula foglalta kötetbe.
Töltse aktívan, hasznosan a nyarat, olyan táborokban, ahol nemcsak pihen, hanem tanul is.
Az RMDSZ európai parlamenti képviselőjelöltje szerint Románia nem támogatja megfelelően a magyar közösség épített örökségének megőrzését és felújítását.
Bemutatták a digitalizált archív képanyagot tartalmazó honlapot és a műemlék-népszerűsítő alkalmazást Aradon, bár „még nincs minden pontra téve”.
Bár az utóbbi húsz évben folyamatosan dolgoztak rajta, még mindig összedőlés fenyegeti Erdély legjelentősebb főúri kastélyának főépületét a Kolozsvár melletti Bonchidán.
Ősztől három új projekttel bővül a Kastély Erdélyben program.
Az ötszáz-valahány lelket számláló Fehér megyei falu mindannyiunk előtt több szempontból is példaként állhat.
Kincsesládánk, Erdély című sorozatunk részeként ezúttal a Háromszéken található több mint 160 kúriából és kastélyból fedeztünk fel néhányat.
Június 9-én és 10-én is tartanak rendezvényeket a szecesszió világnapja alkalmából Nagyváradon.
A háromszéki T. Kovács Áron építészként évek óta foglalkozik népi- és műemléképületek makettjeinek elkészítésével. Nemcsak örökségünkre hívja fel a figyelmet így, de az épületek fenntartását is segítik a fejlesztett termékek
A település lakói és az uradalom között soha nem létezett szoros kapcsolat – hangzott el a Görgény vára és kastélya című dokumentumfilm marosvásárhelyi bemutatóján.
Inkább kultúrahiány, mintsem a pénz hiánya az oka annak, hogy a régi épületeket inkább lebontják, mintsem felújítják – vallja Köllő Miklós gyergyószentmiklósi műépítész, restaurátor.
A Transylvania Trust Alapítvány idén nyáron is megszervezi az építettörökség-helyreállító szakmai workshopot.
Múltmentés a jövőnek a címe Nagy Imre szegedi építész fotótárlatának, amely július közepéig látható Marosvásárhelyen, a Bernády Ház tetőtéri kiállítótermében. A magyarországi szakember azt a munkafolyamatot dokumentálta felvételeivel, amely által egy alföldi falu, a Békés megyei Pusztaföldvár hagyományos arculatát mentette át a jövőnek.
Két éves képzésben szerezhetnek oklevelet azok, akiket érdekel az épített örökség felújítása - hívta fel a figyelmet a Transylvania Trust Alapítvány.
„A műemlékvédelmi világnap megünneplésének elsődleges célja az, hogy a köztudat részévé váljon az épített örökség védelme, hogy a műemlékvédelem közüggyé váljon, egyben a társadalom minél szélesebb rétegei ébredjenek rá, hogy múltunk, kulturális örökségünk mindannyiunk részére nagy érték” – mondta az április 18-i műemlékvédelmi világnapon Dukrét Géza, a Partiumi és Bánsági Műemlékvédő és Emlékhely Társaság elnöke.
Gyulafehérváron csütörtökön ünnepelték meg a római katolikus Szent Mihály székesegyház déli tornyának belső felújítását, ugyanakkor elérhetővé tették a teret a látogatók számára is.