A székelyföldi mofetták, Kolonics István orgonaépítő életműve, a Székely Himnusz, Szent László erdélyi öröksége, a Szelek barlangja, a Sebes-Körös szurdokvölgy és a Révi szoros a Zichy cseppkőbarlanggal való kiegészítése volt napirenden.
A Hungarikum Bizottság 2020. május 21-én, a 25. jubileumi ülésén hozott döntésével felvette a Magyar Értéktárba a vallásszabadság törvényét, beemelve azt a kiemelkedő nemzeti értékek sorába.
Felvették az Erdélyi Magyar Értéktárba és a Hungarikum Bizottság elé terjesztenek három erdélyi értéket.
Benedek Elek jóval több, mint egy egyszerű mesemondó, mint a gyerekek máig kedvelt jóságos tekintetű apója.
A válogatás nem volt könnyű, de a kezdeményezők optimisták, már a második kötetet tervezik – fejben mindenképp –, tudtuk meg a hétfői kötetbemutatón, a Kolozsvári Magyar Napokon.
A dévai Téglás Gábor Elméleti Líceumban mutatták be szombaton a Hunyad megyei magyar értéktár első kötetét.
Interaktív vetélkedő keretében irányították rá a figyelmet az erdélyi értékekre azok a diákcsapatok, akik hétvégén Sepsiszentgyörgyön részt vettek a Négy határon át című verseny regionális döntőjén.
A Hungarikum Bizottság elé terjesztik az 1568-as tordai országgyűlésen megszavazott vallásszabadság törvényét és Kőrösi Csoma Sándor életművét – döntött keddi gyűlésén az Erdélyi Magyar Értéktár Bizottság.
A most elfogadott értékek a Hunyad megyei értéktár kiadványba szerkesztett változatának első kötetét képezi – állapodtak meg az értéktárbizottság tagjai.
A megyei testület összefogja azokat a helyi fiókszervezeteket, amelyek korábban már létrejöttek.
A Hungarikum Bizottság keddi döntése értelmében többek között a csíksomlyói pünkösdi búcsúval bővült a Magyar Értéktár.
A Magyar Unitárius Egyház kérésére felvették az Erdélyi Magyar Értéktárba az 1568-as tordai országgyűlésen megszavazott vallásszabadság törvényét.
Az Erdélyi Magyar Értéktár bizottságának csütörtöki gyűlésén 37 értéket javasoltak az értéktárba, a bizottság a tanácskozást követően a csíksomlyói búcsút valamint további hat erdélyi magyar érték felvételét javasolta a Nemzeti Értéktárba, amelyek következő lépésként Hungarikummá válhatnak.
Döntött a Hungarikum Bizottság: kiemelkedő nemzeti érték lett Kós Károly életműve, az aradi Szabadság-szobor, Torockó épített öröksége, valamint a nagybányai művésztelep és főiskola.
Lentről felfele építkező rendszerként hozták létre a Székelyföldi Értéktár Bizottságot, amely által Kovászna, Hargita és Maros megyei értékekkerülhetnek be a Székelyföldi Értéktárba.
Nyolc székelyföldi érték felvételéről döntött csütörtökön a Székelyföldi Értéktár Bizottság.
Székelyföldi értéktár, úgynevezett Siculicum létrehozása céljából alakult meg péntek délután a Székelyföldi Értéktár Bizottság, amelynek tagjai a három székelyföldi megye négy-négy szakembere. Az Erdélyi Értéktár Bizottság mintájára létrehozott csoportosulás a megyei önkormányzatok támogatásával kezdi meg munkáját.
A székelyföldi vicc lehet az egyik első érték, amely bekerülhet a júliusban létrejövő Székelyföldi Értéktárba.
41 javasolt értékről döntött április 27-i, szerdai ülésén az Erdélyi Magyar Értéktár Bizottság (EMÉB). Ebből 12 került az Erdélyi Magyar Értéktárba, 24 pedig a megyei, területi vagy helyi értéktárakba.