Tapasztalatairól számolt be a Maszolnak.
A műanyag mikroszemcsék minden eddiginél nagyobb koncentrációját mérték a Földközi-tenger fenekéből vett mintáiban - számolt be róla a BBC hírportálja.
Senkinek sincsenek súlyos tünetei.
Tizennégyen inkább a hajón maradtak.
Az üdülőhajón magyar és román állampolgárok is tartózkodnak.
A nyáron készült műholdas felvételeken világosan látszik, hogy a gleccser eltűnése óta egy kék csík, a tenger választja el az eddig félszigetnek hitt földdarabot.
Az 1978-ban alapított szervezet hajóin eddig több mint 100 ezer műtétet végeztek el.
Megváltozik a bőr mikrobiomja, és ettől fokozódhat a bőrfertőzések kockázata.
A melegedés hatására megváltozik a fényt elnyelő és visszaverő fitoplanktonok.
Erre egy friss tanulmány világít rá, amelyet a Science című amerikai tudományos lapban publikáltak.
Egyelőre nem sikeres a projekt, amely a Csendes-ócánon lévő hulladékszigetet hivatott eltűntetni.
A halfeldolgozás melléktermékeiből előállított biogázzal fogja hajtani óceánjáróit egy norvég vállalat.
Hatalmas cápakeltetőre bukkantak az Atlanti-óceánban, mintegy 320 kilométerre Írországtól nyugatra hidegvízű korallzátonyok térségében, a szakemberek szerint ez a legnagyobb cápakeltető ír tengeri területeken.
Ambiciózus projekt indult útjára: eltűntetik a csendes-óceáni szemétsziget egy részét.
Elvesztik a szaglásukat a halak az óceánok egyre nagyobb mértékű savasodásával - mutatták ki tanulmányukban brit kutatók.
A Twitteren csütörtökön közzétett üzeneteiben Trump úgy fogalmazott, hogy az Egyesült Államok belép a megállapodásba, de csak akkor, ha az lényegesen jobb feltételeket kínál, mint az előző elnöknek, Barack Obamának felajánlott egyezség.
Az óceánjárókkal járó turistaözön világörökségi helyszínekre gyakorolt negatív hatásaira figyelmeztetett az UNESCO, az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezete.
Gyorsan növekszik a csendes-óceáni műanyaghulladék mennyisége, ezért sürgős beavatkozásra van szükség egy új tudományos kutatás szerint.
Nagy mennyiségű mikroműanyagot, vagyis öt milliméteresnél kisebb műanyagrészecskét mutattak ki a kutatók az Atlanti-óceán északnyugati részén élő halak gyomrában.
Évente nyolcmillió tonna műanyag kerül a tengerekbe. A szennyezés visszafordíthatatlan károkat okozhat az óceánok élővilágában - figyelmeztet az ENSZ Környezetvédelmi Programja (UNEP).