Címke: Asesoft Ploiesti

• Kosár: egy kolozsvári győzelem kell az erdélyi döntőhöz

Szívbajosoknak nem ajánlott mérkőzést megnyerve jutott egy lépéssel közelebb az országos kosárlabda-bajnokság döntőjéhez a Kolozsvári U-Mobitelco, amely csütörtök este 3000 fanatikus szurkolója előtt verte meg egy ponttal ( 75-74) a címvédő Asesoft Ploiești csapatát. A sorozatot 2-1-re vezető kolozsváriak a pénteken este 8 órakor kezdődő negyedik összecsapáson bebiztosíthatják helyüket a döntőben, ahol a Nagyváradi CSM vár ellenfelére.

• Kosárdöntő: vereség szélére sodródott a Marosvásárhelyi BC

Vereség szélére sodródott a Marosvásárhelyi BC a férfi kosárlabda-bajnokság döntőjében, miután csütörtökön este a ligeti sportcsarnokban 2500 fanatikus szurkolója előtt 79-85-re elvesztette a sorozat ötödik mérkőzését. A címvédő Asesoft Ploiesti 3-2-re vezet és vasárnap hazai pályán szerezheti meg a bajnoki aranyhoz szükséges negyedik győzelmet.

• Férfi kosárdöntő: Vásárhely behúzta az első meccset

Pszichológiai előnyhöz is jutott a Marosvásárhelyi BC a férfi kosárlabda-bajnokság döntőjében, ugyanis a sorozat első összecsapásán, 2500 fanatikus szurkolótól hajtva 91-81-re legyőzte a címvédő Asesoft Ploieşti alakulatát.

• Kosárlabda: három erdélyi csapat tör az Asesoft Ploiesti trónjára

Három erdélyi csapat is (Nagyvárad, Marosvásárhely és Szászmedgyes) bejutott az országos férfi kosárlabda-bajnokság elődöntőjébe, ahova negyedik csapatként a címvédő Asesoft Ploiesti is kvalifikálta magát.