Fel kellett volna szólalni az Egyesült Királyság európai uniós kiválásáról szóló népszavazást megelőző kampányban terjedő hazugságok ellen – jelentette ki keddi brüsszeli sajtóértekezletén Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke.
Visszaadja alsóházi képviselői mandátumát David Cameron volt brit miniszterelnök – jelentette be a politikus hétfőn. Nyilatkozatából az is kiderül, hogy a „Westminsteren kívül” keres ezután új munkát.
Egy hónappal ezelőtt, június 28-án gyűlt össze az Európai Parlament, megvitatni a Brexittel előállt helyzetet. Nyilvánvaló volt, hogy hosszú jogi folyamat kezdődik, de nyilvánvaló volt az is, hogy ez a folyamat az EU szabályai szerint fog végbemenni.
David Cameron volt brit miniszterelnök az EU-tagságról tartott júniusi népszavazás előtt nem sokkal megpróbálta rávenni Angela Merkel német kancellárt egy olyan nyilatkozat támogatására, amelyben Berlin, Párizs és az Európai Unió más vezetői engedményeket helyeztek volna kilátásba az unión belüli szabad mozgás alapelvében arra az esetre, ha Nagy-Britannia az EU tagja marad.
Hivatalosan is lemondott miniszterelnöki tisztségéről David Cameron.
Cameronra, aki 2005 óta állt a kormányzó brit Konzervatív Párt és 2010 óta a kormány élén, még egy hivatalos teendő vár miniszterelnökként: szerdán részt vesz a képviselői kérdések és azonnali miniszterelnöki válaszok hetente esedékes alsóházi félóráján, de utána a Buckingham-palotába, a királyi család első számú londoni rezidenciájára hajtat, ahol hivatalosan felajánlja lemondását II. Erzsébet királynőnek.
Szerdán veszi át Theresa May brit belügyminiszter a miniszterelnöki tisztséget David Camerontól.
Az Egyesült Királyságnak és az Európai Uniónak a lehető legszorosabb viszonyt kell kialakítania, miután az előző heti népszavazáson a brit szavazók többsége a közösségből való kilépést választotta - jelentette ki David Cameron brit miniszterelnök az uniós állam- és kormányfők keddi brüsszeli tanácskozását követően.
A brit Munkáspárt tavaly megválasztott, radikális elnöke, Jeremy Corby nem mond le, habár az árnyékkormány és a pártvezetés több mint 40 tagja már kihátrált mögüle a brit uniós tagságról tartott népszavazás végeredménye miatt - tájékoztat az EuroNews.
David Cameron brit miniszterelnök várhatóan nem fogja hivatalosan bejelenteni Nagy-Britannia kilépési szándékát az uniós állam-, illetve kormányfők jövő heti csúcstalálkozóján – erről adott tájékoztatást egy magas rangú uniós tisztségviselő vasárnap.
Az Európai Unióból való kilépési szándékának mielőbbi hivatalos bejelentésére szólította fel Nagy-Britanniát pénteken az Európai Parlament (EP) több frakcióvezetője.
Nigel Farage, a brit EU-tagság feladásáért kampányoló legnagyobb brit politikai párt, az Egyesült Királyság Függetlenségi Pártjának (UKIP) vezetője péntek reggel azonnali lemondásra szólította fel David Cameron konzervatív párti miniszterelnököt arra az esetre, ha a Brexit-tábor, vagyis a kilépés hívei győznek.
A brit miniszterelnök szerint az EU-tagság mindenekelőtt Nagy-Britannia gazdasági biztonságát szolgálja, és a kilépés súlyos kockázatokat jelentene a brit családok megélhetésére, mivel munkahelyek kerülnének veszélybe.
David Cameron brit miniszterelnök szerint nem lenne visszaút az Európai Unióba, ha az EU-tagságról csütörtökre kiírt népszavazáson a brit választók többsége a kilépésre szavazna.
Nagy-Britannia egy teljes elveszített évtized valós kockázatával lenne kénytelen szembenézni, ha az EU-tagságról június 23-ára kiírt népszavazás eredményeként távozna az Európai Unióból - mondta a brit miniszterelnök.
David Cameron brit miniszterelnök szerint nem szabad figyelmen kívül hagyni azoknak a pénzügyi intézményeknek az érveit, amelyek a brit EU-tagság esetleges megszűnésének súlyos gazdasági következményeire hívják fel a figyelmet.
David Cameron brit miniszterelnöknél tett látogatást kedden Áder János magyar köztársasági elnök Londonban, a Downing Street-i miniszterelnöki hivatalban.
A legújabb felmérés szerint már a kormányzó brit Konzervatív Párt szavazótáborának többsége is azt szeretné, hogy Nagy-Britannia maradjon az Európai Unióban. Az ORB közvélemény-kutató cég által a The Daily Telegraph című tekintélyes konzervatív napilap megbízásából elvégzett, kedden ismertetett országos vizsgálat kimutatta, hogy a részvételüket biztosra mondó választók 55 százaléka támogatja Nagy-Britannia további EU-tagságát, a kilépésre 42 százalék szavazna.
David Cameron nem hajlandó senkivel vitázni a Nagy-Britannia uniós tagságáról tartandó június 23-i népszavazásig.
Elnökké választása esetén nem számít „nagyon jó” viszonyra David Cameron brit miniszterelnökkel Donald Trump, az amerikai republikánus párt elnökjelölt-aspiránsa. Trump, aki az ITV brit kereskedelmi televízió hétfői politikai magazinműsorának nyilatkozott, Cameron őt elítélő decemberi nyilatkozatára utalt.