A Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetsége (FSLI) azt kéri a kormánytól és a tanügyminisztériumtól: járjon veszélyességi pótlék a pedagógusoknak, mert az online oktatás miatt sugárzásnak vannak kitéve.
A koronavírusos megbetegedések számának robbanásszerű emelkedése miatt egyre több iskolát zárnak be, és térnek át az online oktatásra, ám sok helyen nincs táblagépük sem a gyerekeknek, sem a tanároknak, és nincs internethálózat sem – hívja fel a figyelmet pénteki közleményében a FSLI.
A kormányfő szerint a költségvetés állapota nem teszi lehetővé a pedagógusok előre hozott fizetésemelését.
A Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetsége (FSLI) azt kéri a minisztériumtól, hogy a tanügyi alkalmazottak, az országos kollektív munkaszerződésnek megfelelően, ingyenesen kapjanak védőoltást a fertőző betegségek ellen.
Nem látják célravezetőnek a Maszol által megkérdezett érintettek azt a végső szavazásra váró törvénytervezetet, amely közfeladatot ellátó személyekké nyilvánítaná a pedagógusokat.
A tanügyi alkalmazottak döntő többsége 2 000 lejnél kevesebbet szándékozik fordítani a nyári szabadságra.
Diszkriminálják a tanügyi alkalmazottakat azáltal, hogy más közalkalmazottakkal ellentétben nekik nem utalják az ortodox húsvét előtt a bérüket - véli a Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetsége (FSLI).
A romániai tanintézmények biztonságának növelését sürgeti a FSLI.
Szerdán és csütörtökön sztrájkőrséget állnak a munkaügyi minisztérium épülete előtt a Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetségének (FSLI) képviselői - tájékoztat közleményében az érdekvédelem.
Románia biztonságát ássák alá azáltal, hogy a GDP kevesebb mint hat százalékát fordítják oktatásra, figyelmeztetett a Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetségének (FSLI) elnöke, Simion Hăncescu.
A romániai gyermekek több mint fele nem jár óvodába - derül ki a Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetségének (FSLI) hétfői közleményéből.
Október 2-ától tiltakozó akciók sorozatát indítja el a Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetsége (FSLI), amennyiben a kormány nem vállalja írásban, hogy megoldást talál az oktatásban dolgozók problémáira.
Veszélybe került a jövő héten kezdődő érettségi lebonyolítása, mert a vizsgáztató tanárok keveslik a plusz munkáért felajánlott összeget – állítják a pedagógus-szakszervezetek.
Tiltakozássorozatra készül a Független Tanügyi Szakszervezetek Szövetsége (FSLI) május 20-tól kezdődően. A szervezet tagjai azt szeretnék, ha a kormány és az oktatásügyi tárca május 20-ig tárgyalna velük, ellenkező esetben egy sor tiltakozó akciót indít – olvasható a FSLI sajtóhoz eljuttatott közleményében.
Magasabb bérekért tüntettek pedagógusok szerdán a kormány székháza előtt, az oktatási törvény által is előírt hat százalékos részesedést követelve a hazai össztermékből (GDP) a tanügy számára.