Csaknem egy évtizeddel a fukusimai atomerőmű-baleset után „virágzik” a vadvilág a sugárszennyezettség miatt lakatlanná vált területeken - állapították meg a Georgiai Egyetem kutatói.
A nyolc évvel ezelőtti fukusimai atomkatasztrófa óta először tettek szerdán kísérletet japán szakemberek arra, hogy robotszerkezettel hozzáférjenek az egyik megrongálódott atomreaktor aljában felgyülemlett megolvadt fűtőanyaghoz – közölte a helyi sajtó.
A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség szerint sürgősen kezelni kell a megrongálódott atomerőmű közelében felhalmozódott víztömeget, korábban azt javasolták, hogy egyszerűen öntsék azt az óceánba.
A japán atomenergiaügyi hivatal szerdán engedélyezte a fővárostól, Tokiótól északkeletre fekvő, 40 éves Tokai atomerőmű újraindítását, amely megrongálódott a 2011. márciusi földrengés utáni hatalmas szökőárban.
Hét évvel a fukusimai atomkatasztrófa után még mindig szivárog sugárszennyezett víz a tengerbe a fukusimai erőműből - állapította meg tanulmányában egy japán tudós.
Megkezdődött szerdán a hat évvel ezelőtt katasztrófa sújtotta fukusimai erőmű harmadik reaktorának víz alatti robottal történő vizsgálata - közölte az erőművet működtető vállalat, a TEPCO.
Erős földrengés volt Japán északkeleti részén, helyi idő szerint kedden reggel. Eddig komoly károkról nem érkezett jelentés a 7,3-ról 7,4-es fokozatúra módosított földmozgást követően.
Ismét erősen sugárszennyezett víz szivárgott el a megsérült Fukusima-1 atomerőmű egyik tárolójából - közölte pénteken a létesítményt üzemeltető TEPCO energiavállalat.
Öt évvel azt követően, hogy egy földrengés és azt követő szökőár következtében súlyosan megsérült a fukusimai atomerőmű, bekapcsolják a létesítmény körül a talajban létrehozott hatalmas hűtőrendszert.
Öt évvel ezelőtt a történelem egyik legpusztítóbb földrengése által kiváltott, 10 méteres hullámokkal érkező tengeri szökőár hatalmas károkat okozott a Fukusima Daiicsi atomerőműben, nem beszélve a 19 ezer áldozatról, valamint arról a 160 ezer emberről, akinek mindene odaveszett a katasztrófában.
Vádat emeltek hétfőn Japánban a fukusimai nukleáris katasztrófa miatt az erőművet üzemeltető vállalat, a Tepco három korábbi vezetője ellen.
Négyezerszeresére nőtt a sugárzás Japánban a négy éve balesetet szenvedett Fukusima-1 erőmű egyik földalatti alagútjában egy tavalyi méréshez képest - közölte csütörtökön NHK helyi tévécsatorna a létesítményt üzemeltető TEPCO energiacég méréseire hivatkozva.
A széles körű társadalmi tiltakozás ellenére Japán visszatér az atomenergia-előállításhoz: a több mint négy évvel ezelőtti fukusimai katasztrófa óta először újraindít egy nukleáris reaktort. Hétfőn mintegy 200-an tüntettek a Szendai atomerőmű előtt.
A japán kormány pénteken jóváhagyta a négy évvel ezelőtti földrengésben megsérült fukusimai atomerőmű mintegy negyven évesre tervezett bontási menetrendjét.
Több évet fog késni a 2011-es földrengésben és szökőárban megrongálódott fukusimai erőmű elhasznált vagy megolvadt nukleáris fűtőelemeinek kiemelése és elszállítása.
Hatalmas, a Richter-skála szerint 7,6-os erősségű földrengés rázta meg ghelyi idő szerint szombat hajnalban – romániai idő szerint péntek este – Japánban a fukusimai partokat.
Segítséget kért a japán miniszterelnök: Abe Sindzó szerint már csak világméretű összefogással lehet elkerülni, hogy Fukusimában ne történjen ismét katasztrófa.
Erősen sugárszennyezett víz szivárgott ki ismét a Fukusima-1 atomerőmű egyik tartályából, és nem kizárt, hogy a víz egy része a tengerbe került - közölte csütörtökön az erőművet üzemeltető vállalat (Tepco).
Tizennyolcszorosára emelkedett a radioaktivitás szintje egy sugárszennyezett vizet tartalmazó fukusimai víztárolóban - közölte vasárnap a létesítményt üzemeltető vállalat (TEPCO) képviselője.