Ha sikerül pénzt pályázni hozzá, a többszörösen díjazott 1945 után ez lesz a következő közös filmjük Török Ferenc rendezővel, így nagyvászonra kerülhet a korabeli Erdély.
Közeledik az ötödik Kolozsvári Zsidó Napok rendezvénysorozat: október 24. és 27. között zenei, irodalmi, filmes ínyencségekkel tiszteleg a város az erdélyi zsidó kultúra emléke, és általában a kulturális sokszínűség előtt.
Október elején elkezdődött a kolozsvári zsinagóga felújítása.
„Egyszerű szerelmes énekkel” kezdődik a 4. Kolozsvári Zsidó Napok csütörtökön.
Kolozsváron és Hollywoodban alkotó zsidó művészekre emlékezik, Európa legjobb zsidó kántorát is bemutatja az október 18. és 21. között zajló 4. Kolozsvári Zsidó Napok.
Nógrádi Gergely, a „zsidó Pavarotti”, Röhrig Géza, a Saul fia című film főszereplője, és Balla Zsófia kolozsvári származású költő lesz többek között a csütörtökön kezdődő Kolozsvári Zsidó Napok vendége.
A népdalt nem múzeumi tárgyként kell kezelni, mondja Ágoston Béla, a Gauditorium zenekar vezetője, akivel többek között az erdélyi klezmerről beszélgettünk.
A kolozsvári zsidóság történetét vázolta fel szombati előadásában Gidó Attila történész a Kolozsvári Zsidó Napokon. A közösség virágzását, majd jogfosztását, gettósítását, megsemmisítését és a túlélők hazatérését a Horea úti zsinagógában adta elő.
Márton Áron püspök emlékét idézték, reflektáltak a Horváth Anna alpolgármester ellen indult eljárásra is a Kolozsvári Zsidó Napok csütörtöki megnyitóján.
Hagyományteremtő szándékkal, másodszor rendezik meg Erdély fővárosában a Kolozsvári Zsidó Napokat. Szilágyi Szabolcs, a közmédia tudósítója a Határok nélkül október 17-ei adásában foglalja össze a jeles napok eseményeit.