A Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál idei kiadásán a megszokottnál több eseményt rendeznek a bonchidai Bánffy-kastélyban és a magyarfenesi Arkhai szoborparkban.
Az utóbbi napokban kétszer is meg kellett védenie fészkét a betolakodóktól a gólyapárnak.
A fészekben pár órával az érkezése előtt olvadt el az utolsó hófolt.
Az elmúlt két hétben sokszor próbálgatták a szárnyaikat.
A tavalyi képekkel összehasonlítva úgy tűnik, hogy Leskéről, a tavalyi tojóról van szó.
Szerda este kikelt az első, csütörtök reggel a második kisgólya a kamerával megfigyelt magyarfenesi fehérgólya-fészekben.
A portál megszólaltatta Charles B. Feather ismert ornitológust is.
Tavaly március 21-én érkezett meg a gólya a faluba.
Szombaton harmadik évfordulóját ünnepli a Bartha Ernő, kolozsvári születésű szobrász, képzőművész monumentális méretű szénaszobrairól híres magyarfenesi Arkhai Szoborpark.
Most már nevet is adhatunk annak a magyarfenesi gólyapárnak, amelynek mindennapjait élőben is nyomon követhetjük az interneten.
Bartha Ciupe Ernő szobrászművész és Bács Ildikó dokumentumfilmes július 18-án indult el gyalog Londonba, mostanra tehát az út utolsó harmadához érkeztek. Európa egyik legforróbb nyarát gyalogolták végig, most meg az őszi időjárás teszi próbára őket. Hajtja őket az elhatározás, hogy igazságot tesznek Bartha Ernő Londonban maradt szénaszobrainak, amelyekből egyik teljesen elzárva vesztegel, a másik kettőnél pedig nincs feltüntetve az alkotó kiléte. E hét közepén, amikor válaszoltak kérdéseimre, éppen Bonn közelében jártak.
Délután kettőkor, 35 fokos hőségben, hátizsákjában sátorral és hamuba sült pogácsával indult gyalog Londonba Bartha Ciupe Ernő szobrászművész. Útján elkíséri Bács Ildikó, aki filmen dokumentálja a száz naposra tervezett zarándokutat.
A Kolozs megyei Magyarfenesen, Bartha Ernő szobrászművész telkén vasárnap megnyitották az Archai szoborparkot.