Uniós szinten is magasnak mondható gazdasági fejlődés, a bruttó nemzeti össztermék folyamatos növekedése, áfacsökkentés és béremelések a közszférában. Ezek a Ponta-kormány pozitív gazdasági intézkedései.
A büntetőkamatok elengedésével ösztönzi a román kormány, hogy minél több cég és magánszemély fizesse ki maradéktalanul adóját, az erről szóló kormányrendeletet szerdán fogadta el a bukaresti kabinet.
Nem sok esélye van a kormány megbuktatására a liberális ellenzék bizalmatlansági indítványának, mert a koalíciós pártok honatyái az eddigi jelek szerint nem szavazzák meg. A Ponta-kabinet sorsa kedden dől el a parlamentben, az ellenzéknek 278 szavazatra van szüksége.
Nem tárgyalta újra a kormány keddi ülésén a magas rangú tisztségviselők béremeléséről szóló rendeletet, így augusztus 1-jétől mintegy 48 tisztségviselő fizetése a többszörösére emelkedik, köztük az állam- és kormányfőé, a parlament két házelnökéé és a hírszerzési főnököké.
Első ízben bírálta nyilvánosan Klaus Johannis, az ellenzéki Nemzeti Liberális Párt éléről novemberben megválasztott államfő Victor Ponta szociáldemokrata kormányát pénteken.
Nem szavazta meg a parlament hétfőn a Keresztény-liberális Szövetség (ACL) bizalmatlansági indítványát. Az ACL azzal vádolta meg az államfői tisztségre pályázó Victor Ponta szociáldemokrata miniszterelnököt, hogy a kormány több sürgősségi rendeletével választási csalást készített elő.
Fenyegetőzéssel reagált Dan Diaconescu arra, hogy az RMDSZ jelenlegi és volt elnöke is határozottan leszögezte, a szövetség ellenzi a Dan Diaconescu Néppártnak a kormányba való bevonását.
Hivatalában maradhat a Victor Ponta miniszterelnök vezette kormány, miután megbukott a parlamentben az ellenzék bizalmatlansági indítványa.
Bizalmatlansági indítványt terjesztettek be az ellenzéki pártok kedden Victor Ponta szociáldemokrata miniszterelnök kormánya ellen, amelyben a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) is részt vesz.
Tavaly áprilisban, amikor az új Ponta-kormány megalakult, a miniszterelnök kijelentette, ez lesz Románia eddigi legbecsületesebb kabinetje. Ennek ellenére egy év után 13 tárcavezetőnek kellett távoznia tisztségéből, nagyrészt korrupció miatt, és megtűrte kabinetjében Relu Fenechiut, akit mandátuma idején ítéltek el.