A Maros Megyei Múzeum – Művészeti Múzeum 2019-es műtárgyvásárlásainak legjelentősebb darabja a Szatmár megyei származású Papp Aurel (Aurel Popp) Notre-Dame című festménye.
Gy. Szabó Béla népszerű fametszeteivel égett bele az erdélyi köztudatba, a kolozsvári Quadro Galéria azonban most a grafikus korai, „külvárosi éjben” edzett, ismeretlen arcát mutatja meg.
Kedden nyílik a kolozsvári Quadro Galéria tavaszi aukciós kiállítása, amelynek főműve a nagybányai festőtelep egyik alapítójának, Ferenczy Károlynak 1909-es Vasárnap délután - Pipás férfi című festménye.
Március 17-ig látogatható a Kolozsvári Művészeti Múzeumban és a Quadro Galériában Kovács Ádám budapesti vállalkozó magángyűjteménye.
Eugen Gâscă halála után először rendeznek restrospektív kiállítást a spiritualizált modernizmusként meghatározható életműből.
A kolozsvári Quadro Shopban ez alkalomból a művész 70-es évekbeli kerámiatárgyaiból, valamint élete utolsó periódusában, készített absztrakt festményeiből mutatnak be eladással egybekötött kiállítást.
Az elmúlt tíz évben világviszonylatban átlagban megduplázódott a magánkézben levő műalkotások értéke.
Kettős kiállítással mutatja be új székhelyének frissen befejezett emeleti kiállítóterét a kolozsvári Quadro Galéria.
120 színvonalas romániai műalkotást kínál eladásra a kolozsvári Quadro Galéria 23. Karácsonyi Aukciója. A válogatásban több muzeális értékű alkotás is szerepel, közölte a galéria.
Új helyszínre költözött a kolozsvári Quadro galéria, a következőkben kiemelten foglalkozna a Ceaușescu-korszak művészetével, a monografikus kiállításokon túl a kor társadalmi problémái felől közelítve.
A huszadik század második felében Kolozsváron alkotó Mircea Vremir retrospektív kiállítása nyílt meg szerdán. A festmények mellett a művész kevésbé ismert grafikáit, szobrait is látni lehet.
Vetro Artur Jelzések a művészet útvesztőiben (egy szobrász jegyzetei művészetről, művészekről) című könyvét mutatták be csütörtök este a kolozsvári Qaudro Galériában.
A nagybányai művésztelep egyik alapító tagjának, Thorma Jánosnak, valamint pályatársainak és tanítványainak összegyűjtött alkotásaiból nyílt kiállítás Kolozsváron a nemzetközi együttműködés jegyében: a főkonzulátus kezdeményezésére magyarországi és erdélyi intézmények fogtak össze magángyűjtőkkel, közszféra a magánszférával, a tárlatot is két helyszín fogadta be: a Quadro Galéria és a Szépművészeti Múzeum.