1939. augusztus 23-án írta alá Moszkvában a szovjet és a német külügyminiszter.
Az épületet négy koncentrikus körben vették körül kisebb biztonsági létesítmények, melyeket buja, zöld kert és növényzet rejtett.
A legkorszerűbb és a korabeli orosz haditechnikát is felvonultató katonai parádéval emlékeztek meg pénteken Volgográdban a második világháború menetét megfordító sztálingrádi szovjet győzelem 75. évfordulójáról.
Az orosz történelem legkiemelkedőbb szereplőjeként tartja számon az orosz közvélemény Sztálint.
Herend, mint minden ország híres manufaktúrája, diplomáciai ajándékokat is gyártott, Adolf Hitler számára is készült ilyen tárgyegyüttes.
Már nem emlékszem, sírtam-e akkor, de hogy meg voltam rendülve, az egyszer szent. Hogy is ne lettem volna, amikor egész környezetünk, iskolától az otthonig tele volt tapétázva a nagy Sztálin portréival, gondolataival, szellemére utaló szimbólumokkal? Rajzkészségemet azzal próbálgattam egy-egy kósza papírlapon - de olykor tankönyveim margóján is - lemérni, hogy Sztálin-portrékat rajzoltam ceruzával, lehetőleg profilból, mert úgy könnyebb volt elkapni a lépten-nyomon kifüggesztett, jóváhagyott arcélet a dús bajusszal. Igaz, iskolás gyermek voltam, de nem láttam környezetemben senkit - pontosabban nem emlékszem ilyen jelenetre -, hogy valaki örömtáncot lejtett volna a hírre, hogy meghalt a Generalisszimusz. 1953-at írtunk, március 5-ét. (Te jó ég - azóta úgy lepergett hatvan év, mint egy!)
A sztálini terror ukrajnai magyar áldozatainak rehabilitálását sürgette Gajdos István, az ukrán parlament egyetlen magyar nemzetiségű tagja - tájékoztatta csütörtökön közleményben az MTI-t a képviselő sajtószolgálata.