Egy osztálytalálkozó történetén keresztül vizsgálja mindazt, amit az otthon és az otthon elhagyása jelent.
Tompa Andrea egyetemi docens, író az idegen, a másság, a kisebbség reprezentációjáról, a művészet közbeszédet is megváltoztatni képes „gyógyító hatalmáról” beszélt karácsonyi előadásában.
Mióta tavaly júniusban bemutatta Kolozsváron, Tompa Andrea Omerta című regényét Aegon-díjra jelölték, illetve Libri-díjjal jutalmazták, az újabb sikerek apropóján hívták meg az írónőt a kolozsvári Koffer könyves kávézóba.
Tompa Andrea vehette át a 2018-as Libri irodalmi díjat az 1950-es évek Kolozsvárján játszódó Omerta – Hallgatások könyve című regényéért.
Közzétették az AEGON Művészeti Díj tíz jelöltjét, az irodalomtörténészekből, kritikusokból, tanárokból álló, évente megújuló hét fős zsűri szavazatai alapján összeálló listán két erdélyi szerző is szerepel.
Tompa Andrea Kolozsvár-trilógiájának első darabja, A hóhér háza című 2010-es regény közönségdíjat kapott Lengyelországban.
A Fejtől s lábtól. Kettő orvos Erdélyben. című nagysikerű második regénye után Tompa Andrea újabb, hasonló felépítésű és szintén Kolozsvárhoz kapcsolódó könyvet írt.
27 éve Kolozsvárról Budapestre telepedett át, A hóhér háza és a Fejtől s lábtól című regényeiben is az a kérdés foglalkoztatta, hogy hogyan éltek az emberek a különféle politikai rendszerekben.
Színházi élménynek is beillő felolvasóesttel ajándékozta meg a kolozsvári közönséget Albert Csilla és Dimény Áron kedden este. A Kolozsvári Állami Magyar Színház két színésze Tompa Andrea Fejtől s lábtól című regényéből olvasott fel – jó érzékkel kiválogatott és kronológiai sorrendbe tett – részleteket, mintegy ízelítőt adva az immár ötödik kiadására is megérett könyvből.