Címke: WWF

  • Így lehet papírmentes a karácsony

    Az év utolsó hónapjában riasztóan megugrik a megvásárolt, felhasznált, majd szinte azonnal eldobott papír mennyisége. 

  • Két évünk van arra, hogy megmentsük a bolygót?

    2020-ig tehetünk valamit a bolygónk megmentéséért – állítja új jelentésében a WWF.

  • Így menthetjük meg a bolygónkat

    Mindössze 7 hónap alatt elhasználtuk a Föld egy évre elegendő erőforrásait, ez a fogyasztási szint nem tartható fenn, ahhoz, hogy később jöjjön el ez a nap, közös cselekvésre van szükség, például kevesebb autózással, az élelmiszerpazarlás csökkentésével, otthonaink szigetelésével jelentősen csökkenthetnénk ökológiai lábnyomunkat.

  • Lássuk a medvét! – nagyvadas platform lesz Bukarestben

    A román fővárosban szervezik meg június 8–10. között a nagyvadak és ember együttélésével foglalkozó európai uniós platform negyedik regionális műhelymunkáját.

  • Eltörölné a parlament az erdőlopást szigorúan büntető kormányrendeletet

    Eltörölnék a honatyák azt a sürgősségi kormányrendeletet, amely borsos büntetéseket szab ki az erdőlopásért - a képviselőház mezőgazdasági és erdőgazdálkodási szakbizottságában szerdán tárgyaltak erről. 

  • Szigorodik az erdészeti kihágások büntetése, a WWF elégedetlen

    A Természetvédelmi Világalap (WWF) romániai szervezet szerint visszaélés elkobozni a járművet és a teljes famennyiséget abban az esetben, ha egyszázalékos eltérést állapítanak meg a farakományt szállító teherautón levő és a kísérőpapírokon feltüntetett mennyiség között.

  • WWF-igazgató: nem a medvék kilövése az egyetlen megoldás

    Nem a kilövés az egyetlen megoldás, a politikusoknak pedig nem feszültséget kellene szítaniuk, hanem megoldásokat keresniük – fogalmazott megkeresésünkre Csibi Magor. A WWF Románia igazgatója székelyföldi megyevezetők hétfői bejelentésére reagált, miszerint túlságosan elszaporodtak a medvék, és növelni kell a kilövések számát.

  • Újabb tíz bölényt engednek szabadon a Szárkő-hegységben

    Újabb tíz bölény érkezett a dél-erdélyi Szárkő-hegységbe az elmúlt hét végén a faj újrahonosítási programja keretében - közölte hétfőn a WWF Románia. 

  • Hétvégén 42 város csatlakozik a Föld órájához Romániában

    Szombaton minimum 42 romániai városban ünneplik meg a Föld óráját - a WWF Románia tájékoztatása szerint ennyi város jelezte hivatalosan március 8-ig, hogy csatlakozik a kezdeményezéshez.

  • Kevesebb lehet a kávé, a narancs, a banán az éghajlatváltozás miatt

    Hamarosan a kávé, a narancs, a banán és a mogyoró elérhetőségének és árának változásában is érezhetőek lesznek a klímaváltozás hatásai a Természetvédelmi Világalap (WWF) jelentése szerint.

     
  • Orvvadászokat fogott a WWF Románia kameracsapdája

    A WWF Románia kameracsapdája két orvvadászt kapott lencsevégre trófea-cipelés közben a Natura 2000 védettségű Szárkő-hegységben található Nándorhegyi Erdészet területén. Ráadásul egyikük az engedélyek kiadásáért is felelős erdészet alkalmazottja volt.

     

  • Több mint 200 új fajt fedeztek fel a kelet-himalájai régióban

    Több mint 200 új fajra, köztük tüsszögő majomra, sétáló halra és ékszerre hasonlító kígyóra bukkantak az elmúlt években a Kelet-Himalája térségében - derül ki a Vadvédelmi Világalap (WWF) jelentéséből, amelyet hétfőn az élőhelyek világnapja alkalmából tettek közzé.

     

  • Visszatelepítik a bölényeket a Déli-Kárpátokba

    A Kárpátokból több mint 200 éve eltűnt, és jelenleg csak bekerített tenyészetekben, félszabadon nevelt bölények visszavadítására készül a WWF Románia és a Rewilding Europe egyesület.

  • A WWF Románia újból figyelmeztet a zöld infrastruktúrák fontosságára

    A zöld infrastruktúrát is bele kell foglalni a közlekedési projektekkel kapcsolatos tervezésbe, a törpevízerőműveket érintő beruházásokat pedig csak megfelelő törvényes keretek mellett kellene támogatni - jelentették ki egy szakvitán a Természetvédelmi Világalap (WWF) romániai szervezetének képviselői kedden. 

  • Győzött a WWF: ideiglenesen leállítják a törpeerőművek építését

    Megállapodott a Természetvédelmi Világalap (WWF) romániai kirendeltsége és a környezetvédelmi minisztérium arról, hogy a vízenergiát ezentúl csak az uniós követelményekhez igazodva hasznosíthassa Románia. A WWF Románia keddi közleménye szerint az illetékes tárca nem bocsáthat ki több engedélyt törpe vízierőművek létesítésére. A környezetvédelmi minisztérium vízügyi osztályának pedig jogszabályba kell foglalnia a jövőben foganatosított rendelkezéseket.

  • WWF: mindannyian állandó kapcsolatban állunk

    Az emberiség és a természet szoros kapcsolatáról tett közzé egy kisfilmet a romániai WWF szervezet kedden, a Facebook oldalán. Az egyperces kisfilm tavaly készült, most csak emlékeztetnek a szervezet dolgozói, hogy bármi is történjék a világban, minden mindennel kapcsolatban áll.

  • Nyomkövető nyakörvet kapott a WWF-től egy barnamedve

    Újabb romániai barnamedvét szerelt fel GPS-nyomkövetővel a Természetvédelmi Világalap (WWF), hogy nyomon kövesse az állat mozgását a Kárpátokban: ez a negyedik medve, amely nyakörvet kapott a szervezettől, miután a vizsgálatba bevont első példány orvvadászok áldozata lett.

  • Megfeledkeztek a medvékről a Déva-Lugos autópályánál

    Nem készült még egy releváns és reális környezetvédelmi hatástanulmány a Lugos-Déva autópálya építéséhez. Ha az autópálya hatástanulmány hiányában épül meg, félő, hogy a beruházás miatt olyan állatok tűnnek el az Erdélyi Szigethegységből, mint a medve, őz, hiúz és nyuszt.

  • Csibi Magor: nincs olyan, hogy zöld energia

    A Természetvédelmi Világszervezet (WWF) nemrégiben közölt tanulmánya a Romániában épült törpe vízerőművek egy részét a világ leginkább természetkárosító hatású létesítményei között említi. Csibi Magort, a WWF Románia vezetőjét kérdeztük a zöld energia környezetkímélő előállításáról.