Az adatbázis a Magyar Nemzeti Levéltár több mint hatvan egyéb gyűjteményt egyesítő, nemrégiben megújult, látványelemekkel is gazdagított Adatbázisok Online felületén érhető el.
A golyót is megtalálták, ami kioltotta az életét.
Negyedik alkalommal emlékeznek az első világháború egyik hősies mozzanatára.
Az első világháború a folklórban is komoly változásokat idézett elő: „alkotásra szólította fel” a népet. Ezt a gazdag népzenei és néptánc örökséget dolgozza fel a Vágják az erdei utat…, a Háromszék Táncegyüttes új folklórelőadása.
Peter Jackson első világháborús dokumentumfilmje, a They Shall Not Grow Old a BFI Londoni Filmfesztiválon mutatkozik be a közönségnek.
Korabeli tárgyak, többek között egy elegáns sztereofénykép-néző kíséretében mutatja be a kolozsvári Erdélyi Történeti Múzeum a Magyar Nemzeti Múzeum Nézőpontok. Térhatású fényképek a Nagy Háborúból című vándorkiállítását.
II. Erzsébet királynő első ízben nem koszorúzott személyesen az I. világháború és az azóta eltelt évtizedek konfliktusainak brit katonaáldozatainak emlékére szervezett hagyományos gyászünnepségen.
Különleges perspektívából és háromdimenziós fényképeken mutatja be a Nagy Háborúban történteket a Magyar Nemzeti Múzeum Nézőpontok című vándorkiállítása.
A kétéves kutatási projektről a Maros Megyei Múzeum munkatársai sajtótájékoztatón beszéltek a múzeum néprajzi osztályán.
Péntekig ingyenesen megnézhető az interneten a Szürke senkik című magyar film, amelynek tévébemutatója december 16-án volt a Duna Tv-n.
Kiállítással, filmvetítéssel és szoboravatóval emlékeznek a hétvégén Csíkszeredában a száz évvel ezelőtti román csapatok Erdélybe történő betörésére.
Budapest nem volt felkészülve az erdélyi menekültek kellő fogadására száz évvel ezelőtt – hangzott el azon a konferencián, amelyet az 1916-os román betörést követő menekülés centenáriumára szervezett eseménysorozat zárásaként szerveztek meg a marosvásárhelyi Bernády Házban.
A Nagy Háború felidézése az egyik legnyomósabb érv az európai projekt folytatása mellett, amely immár több mint 70 év békét hozott - hangoztatta Klaus Johannis államfő vasárnap az első világháborús hadba lépés centenáriuma alkalmából rendezett megemlékezésen.
A Szamár-sziget, vagyis Asinara szigete Szardíniához tartozik, csupán egy gondnok lakja, természetvédelmi terület, amely egykor a maffiózók börtönéről volt híres. Napjainkban egyre inkább az a történet válik ismertté, hogy egykor itt éltek és zömében meg is haltak az osztrák-magyar monarchia katonái, mint első világháborús hadifoglyok.
Az első világháborúban a szerbiai hadszíntereken harcoló osztrák-magyar hadseregnek mintegy 80 ezer katonája esett hadifogságba.
A brit és a holland uralkodó részvételével emlékeztek meg vasárnap Londonban az elmúlt évszázad brit háborús halottairól.
Négy koponyát és több csontmaradványt találtak fémkeresők egy predeali menedékház közelében. A maradványok valószínűleg első világháborús katonáké lehetnek.
Csaknem ötszáz utassal a fedélzetén hétfő reggel indul a budapesti Keleti pályaudvarról az Isonzó Expressz 2015 nevet viselő különvonat, amely négynapos zarándokútja során azokat a szlovén és olasz településeket, helyszíneket érinti, ahol magyar katonák harcoltak az első világháborúban.