A Szacsvay Imre mártír országgyűlési jegyző szobrával szemben frissen kialakított virágültetvény közepére a Nagyváradi Közösségi Alapítvány készíttette el a neves biológus kutatónak és elkötelezett környezetvédőnek emléket állító táblát.
A kötet Kézdioroszfalu történelmi áttekintését tartalmazza, nem hagyományos monográfia, szemelvények lelhetőek fel benne, a falufontosabb eseményei, több mint száz illusztráció, valamint sok-sok térkép, a legkorábbi 1699-ből.
Lelkészi működését Pusztinán kezdte, majd egészen haláláig a szülőfalujával szomszédos magyar községben, Klézsén szolgált.
Vasárnap töltötte volna be a 46. életévét az aradi hegymászó.
A sepsiszentgyörgyi Constantin Brâncuşi-iskola bentlakásának falán lévő Lósy-emléktáblát kellett újra cserélni „a hivatásos feljelentő” pereskedése nyomán.
Ez az első magyar emlékjel az egykor jelentős vásár- és vámszedő helynek számító településen.
Hubay Miklós drámaíró születésének századik évfordulója alkalmából ez évben több rendezvénnyel is emlékeztek rá szülővárosában, Nagyváradon.
Az Al-Duna hajózhatóvá tételének tervét a 19. század elején fogalmazta meg a "legnagyobb magyar".
Emléktáblát avattak vasárnap a Nyugati pályaudvar falán, a parkoló felőli oldalon Puczi Béla tiszteletére, aki az 1990-es marosvásárhelyi magyarellenes pogrom idején a magyarok védelmére kelő cigányokat vezette.
A 16. század nagy magyar reformátorának, Szegedi Kis Istvánnak avattak emléktáblát az Arad megyei Lippán.
Szotyori Nagy Ádám kezdeményezésére a Sepsiszentgyörgy belvárosában lévő egykori családi ház, jelenleg prefektúra székházának otthont adó épület bejáratához a Fogolyán család három tagjának állítottak emléket.
A Kelemen Lajos Műemlékvédő Társaság brassói fiókszervezete emléktáblát avat pénteken Bodola Gyula román és magyar válogatott labdarúgó szülőházán.
Emléktáblát avattak Erőss Zsolt emlékére a Gyergyóditróhoz tartozó Orotván. Az iskola udvarán kapott helyet az önkormányzat által állított emléktábla.
A tervek szerint a jövőben számos, nem csak magyar vonatkozású helyszínen jelennek meg a többnyelvű tájékoztatók.
Még életében emléktáblát kapott Törőcsik Mari színésznő Egerben, de az elkészült műtől a Nemzet Színésze ledöbbent.
Naponta megannyi emlékplakett mellett elhaladunk anélkül, hogy elolvasnánk felirataikat. Az itt megtekinthető gyűjtemény darabjait érdemes szemügyre venni, az utcákat róva általában nem ilyenekkel szoktunk találkozni.