24 százalékkal volt kisebb a bútorgyártók euróban számított, exportból származó árbevétele az év első hét hónapjában, mint 2019-ben.
Ceaușescu idejében főleg nyersanyagokat adtunk el, tavaly a kivitel fő tételét a gépkocsi alkatrészek és a személyautók adták.
A nyár végére 11,5 milliárd euróra hizlaltuk a külkereskedelmi mérleghiányt.
Az export annak ellenére nőtt, hogy a kukorica az idei aszály által leginkább sújtott növények egyike.
A külkereskedelmi mérleg hiánya 9,990 millió euró volt.
Közel másfél évtized alatt 13 helyet léptünk előre, azonban még messze le vagyunk maradva a 9. helyen álló Magyarországtól.
Az import értéke 298,3 millió eurót tett ki.
Románia januártól májusig az egy évvel korábbinál 19 százalékkal kisebb, 23,6 milliárd euró értékben exportált árucikkeket - derül ki az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtöki, első jelentése szerint.
A törvénytervezetet szerdán fogadta el a felsőház.
Kihirdette Klaus Iohannis államfő azt a törvényt, amely tíz évre megtiltja a rönkfa exportját az Európai Unión kívüli országokba.
Jóváhagyta az egészségügyi minisztérium azoknak az egészségügyi felszereléseknek a listáját, amelyek a SARS-CoV-2 fertőzés visszaszorítását szolgálják, és amelyek exportját 6 hónapra felfüggesztik a hatóságok.
A képviselőházban csütörtökön elfogadott tervezet szerint 10 évre megtiltják a rönkfa kivitelét az Európai Unión kívüli országokba.
Lefoglaltak több ezer maszkot.
A hazai áron kell kínálnia a földgázt, különben borsos bírságot kap.
Az élőállat-export leállítása középtávú cél kell hogy legyen Románia számára - közölte pénteken Ludovic Orban miniszterelnök.
Egyes becslések szerint csak vadon termett erdei gyümölcsből 27 ezer tonnát adunk el külföldön.
Kolumbiában is megjelent a Fusarium oxysporum nevezetű gomba négyes rassza (TR4).
Mindeközben egyre nagyobb mennyiségű gázat és elektromos energiát importálunk külföldről.
Bár az idei év első négy hónapjában Románia 4,9 százalékkal többet exportált az Európai Unióba, a behozatal 7,5 százalékkal nőtt - derül ki az Országos Statisztikai Hivatal (INS) adatsorából.
Szerinte csak feldolgozott áruként lenne szabad külföldre juttatni a fát.