Alekszisz Ciprasz kormányfő lemondása nyomán a görög államfő a legfőbb ellenzéki párt, az Új Demokrácia elnökének adott kormányalakítási megbízást.
Alekszisz Ciprasz miniszterelnök előzőleg felszólította a törvényhozókat a megállapodás támogatására. Azzal érvelt, hogy a mentő csomagra mindenképp szükség van a fizetőképesség megőrzéséhez.
Megállapodás született hétfő éjjel a görög kormány és hitelezői, az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) között a görög államháztartás 2016-os célszámairól.
Görög kormányilletékesek a 86 milliárd eurós harmadik mentőcsomagról szóló megállapodástervezet szövegéről egyeztetnek a hitelezőkkel.
Több mint 20 százalékos zuhanással nyitott újra öthetes zárás után az athéni tőzsde, miközben a beszerzési menedzser index soha nem látott mélypontra jutott, 15 százalékos GDP zsugorodást jelezve.
Az IMF igazgatótanácsa úgy véli, Görögország súlyos adóssága és gyenge hajlandósága a reformok bevezetésére kizárja, hogy a nemzetközi szervezet bekapcsolódjon egy harmadik mentőcsomagba – szellőztette meg a The Financial Times.
A görög parlament csütörtökre virradóra nagy többséggel jóváhagyta azt a törvénycsomagot, amelynek elfogadása feltétele volt annak, hogy a kormány elkezdhesse a tárgyalásokat az EKB és az IMF képviselőivel.
A görög kormány azt reméli, hogy augusztus 20-ra sikerül megállapodnia a nemzetközi hitelezőkkel az új pénzügyi mentőcsomagról - közölte Olga Gerovaszili, az athéni kormány szóvivője.
Három hét után újra fogadhatnak hétfőtől ügyfeleket a görög bankok, de még sok idő, mire minden visszatér a régi kerékvágásba. Egyelőre marad a napi 60 eurós, illetve a heti 240 eurós pénzfelvételi korlát. A Reuters hírügynökség szerint az emberek már reggel sorban álltak Athén belvárosában a pénzintézeteknél.
Hétfőn olyasmi történik Görögországban, amire három hete nem volt példa: kinyitnak a bankfiókok és a szigorú készpénzfelvételi, illetve bankkártya használati szabályokon is lazítanak
Alekszisz Ciprasz menesztette pénteken kormányának azon tagjait, akik előző nap a nemzetközi hitelezők által követelt reformintézkedések ellen szavaztak - közölte péntek este a görög miniszterelnök hivatala.
Az Európai Unió 28 tagállama hivatalosan is jóváhagyta pénteken, hogy 7,16 milliárd euró áthidaló kölcsönt nyújtsanak Görögországnak az uniós segélyalapból, az Európai Pénzügyi Stabilitási Mechanizmusból.
Az Európai Központi Bank (EKB) kormányzótanácsának egyik tagja szerint még nem biztos, hogy hétfőn újranyitnak a görög bankok.
4,5 millió euróért már egy nagyobbacska szigetet lehet venni az Égei-tengeren. Szakértők szerint nőni fog az eladásra kínált hellén szigetek száma.
Az euróövezeti pénzügyminiszterek csütörtökön tartott telekonferenciáján elvi megállapodás jött létre arról, hogy 7 milliárd euró áthidaló kölcsönt nyújtanak Görögországnak három hónapos lejáratra az Európai Pénzügyi Stabilitási Mechanizmusból (EFSM) - állította egy név nélkül nyilatkozó EU-forrás.
A görög parlament megszavazta csütörtök hajnalban azokat a megszorító intézkedéseket, amelyek a nemzetközi hitelezők követelnek Athéntól a harmadik pénzügyi mentőcsomagról szóló tárgyalások megkezdéséért cserébe.
Miközben szerda este a görög parlamenti képviselők elkezdték a vitát a harmadik mentőprogramról szóló megállapodásról és az abban vállalt reformintézkedésekről, Athénban rendőrök csaptak össze tüntetőkkel.
A Görögországban kormányzó Sziriza központi bizottsága elvetette a hitelezőkkel történő újabb megállapodást, az újabb segélycsomag feltételei elleni tiltakozásul lemondott a görög pénzügyminiszter egyik helyettese szerdán a csomagról tartott parlamenti szavazást megelőzően.
Nem hisz a nemzetközi hitelezőkkel hétvégén aláírt megállapodásban Alekszisz Ciprasz görög kormányfő, de mint mondta, hajlandó azt végrehajtani és vállalja érte a felelősséget.
A görög parlamentnek szerdán kellene döntenie nemzetközi hitelezők és a görög kormány – durva megszorításokról szóló – megállapodásáról.