"Nem tudom egyedül megoldani ezt a problémát" – mondta Sorina Pintea.
Többrendbeli vesztegetés elfogadása miatt bűnvádi eljárást indított a korrupcióellenes ügyészség (DNA) Alexandru Faur kolozsvári orvos ellen.
Bár csak mostanára lett sajtóhír belőle, friss információk szerint már három hete alkalmazza a minisztérium azt a vitatott módszert, hogy álbetegeket bevetésével próbálja tetten érni a hálapénzt kérő orvosokat.
Sorina Pintea egészségügyi miniszter bevallása szerint nem érti, miért váltott ki elégedetlenséget bizonyos egészségügyi alkalmazottak körében, hogy álbetegek bevetésével tervezik leleplezni a hálapénzt követelő orvosokat.
Az egészségügyi szakszervezetek tiltakoznak.
„Megemelték a fizetésünket, nincs szükségünk hálapénzre!"
Ezt Sorina Pintea egészségügyi miniszter jelentette be.
Az informális fizetések problémáját még nem oldották meg egyes kórházakban, nyilatkozta szerdán Sorina Pintea egészségügyi miniszter.
Hivatalosítaná a hálapénzt a páciensek jogait szabályozó törvényt módosító tervezet, amelyet ezekben a napokban iktattak a szenátusban.
Többrendbeli vesztegetés elfogadása miatt vádat emelt az Országos Korrupcióellenes Igazgatóság (DGA) Adrian Dumitru Ivănescu marosvásárhelyi ortopéd orvos ellen a Maros megyei törvényszéken.
Nem rendelt el a vádhatóság semmilyen kényszerítő intézkedést a Marosvásárhelyi Szív-érrendszeri és Transzplantációs Intézet (IUBCvT) korrupcióval gyanúsított sebésze ellen - nyilatkozta kedden a Maros Megyei Törvényszéki Ügyészség szóvivője.
Öt helyszínen, köztük a Marosvásárhelyi Szív-érrendszeri és Transzplantációs Intézetnél (IUBCvT) is házkutatást tart hétfőn a belügyminisztérium korrupcióellenes ugazgatósága (DGA). Egy korrupcióval gyanúsított orvos ügyében zajlik kivizsgálás
Tetten ért a rendőrség különleges bevetési egysége egy marosvásárhelyi szakorvost, amint 800 euró hálapénzt vett át egy betegtől. Az összeget egy műtét elvégzéséért kérte. Az orvost 24 órára őrizetbe vették.
Felháborodást váltott ki az orvostársadalom egy részében a kormánynak az az elképzelése, hogy törvényesítsék az egészségügyben elterjedt hálapénzt.
Nem fogadhatnak el hálapénzt a betegektől azok az orvosok, akik az állami rendszerben dolgoznak - döntött a Legfelsőbb Ítélő és Semmítőszék.
Jogszabály-módosítással egyértelműsíthetik a hálapénz elfogadásának törvényi hátterét Magyarországon – derül ki az Igazságügyi Minisztérium által kezdeményezett törvénymódosítási javaslatból. Eszerint a jövőben nem minősülne bűncselekménynek, ha egy egészségügyi dolgozó utólag fogadna el valamilyen juttatást egy pácienstől-
A hatályos jogszabályok ellenére december elején a Legfelsőbb Ítélő és Semmitőszék kimondta, az orvosok büntetőjogilag köztisztviselőnek minősülnek, így megvesztegetés elfogadása esetén három évtől tíz évig terjedő börtönbüntetéssel is sújthatók. A helyzetet Fábián Gyula kolozsvári ügyész, egyetemi docens értelmezte a maszol.ro-nak.
A városlakók csaknem 70 százaléka fizet hálapénzt, vagy ad ajándékot a jobb egészségügyi szolgáltatásért - közölte pénteken az Agerpres hírügynökség, egy friss felmérés adatait ismertetve.
A bukarestiek több mint 70 százaléka szerint nem minősül korrupciónak, ha egy páciens pénzt vagy ajándékot ad orvosának hálája jeléül - derült ki a román közigazgatási és politikatudományi intézet (SNSPA) szociológusainak felméréséből, amelyet szerdán közölt a liberális hátterű Adevărul című lap.