Így ezeket a pácienseket nem kell kórházba utalni.
Nem kell házhoz menniük a betegekhez.
Az otthoni kezelés a háziorvosok felügyelete mellett folyik majd.
Pontosított csütörtök este az egészségügyi miniszter.
Még a képviselőháznak is rá kell bólintania.
018-tól növelték a háziorvosoknak meghirdetett rezidensi helyek számát.
"Nem az egészségügyi minisztérium kezeli ezt a rendszert. A minisztérium a rendszerre nem kötött szerződést, nem fizetett érte és nem kezeli. A rendszert Országos Egészségbiztosító Pénztár (CNAS) kezeli."
"Közelebb áll az igazsághoz, ha azt mondjuk, hogy az nem működik."
Kétségbeesett felhívásában az elöljáró szolgálati lakást is ígér a jelentkezőknek.
Az összeomlás szélén áll a romániai egészségügyi alapellátás – húzta meg a vészharangot a Háziorvosok Országos Szövetsége (SNMF) pár nappal a 2019. évi költségvetés-tervezet közzététele után.
Háromszéken folyamatosan csökken a háziorvosok száma, annak ellenére, hogy az elmúlt három évben megnövekedett a háziorvosi rendelők bevétele – mutat rá a Kovászna megyei Egészségbiztosító Pénztár (CAS) felmérése.
Visszás, hogy az elektronikus rendszer által kibocsátott papíron aláírás és pecsét is szerepeljen.
Mivel a kormány tavaly december 31-én még nem fogadta el az idei országos költségvetést, nem volt lehetőség az új keretszerződések megkötésére, így az tavaszra tolódott.
Az Országos Orvosi Kamara (CMR) aggodalmát fejezte ki csütörtökön a családorvosok és az egészségbiztosító pénztár között kialakult „konfliktushelyzet” miatt, amely azzal fenyeget, hogy az ország lakóinak egynegyede egészségügyi alapellátás nélkül marad.
A háziorvosok több mint 60 százaléka aláírta az alapszolgáltatásokra vonatkozó keretszerződés meghosszabbításáról szóló okiratokat – jelentette be szerdán az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke, Laurenţiu Mihai.
Nem állítanak ki szerdától ártámogatott gyógyszerekről szóló recepteket és szakorvosi vizsgálatokhoz szükséges küldőpapírt a háziorvosok, egy részük pedig pénzt kér a konzultációért.
Továbbra is elégedetlenek a háziorvosok az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS), valamint az Egészségügyi Minisztérium által tett legutóbbi javaslattal, miszerint jövő márciusig meghosszabbítanák a jelenleg is érvényben lévő keretszerződéseket.
Ha egy háziorvos nem akarja meghosszabbítani a jelenlegi keretszerződést az egészségbiztosítási pénztárral, és januártól pénzt kér a szolgáltatásaiért, a beteg vagy fizet, vagy átiratkozik egy másik orvoshoz.
Sajnálatosnak tartja az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS), hogy a háziorvosokat tömörítő egyes szervezetek arra buzdítják tagjaikat, ne írják alá a szolgáltatásaik elszámolásáról szóló keretszerződések meghosszabbítását.