A megvásárolt tárgyakat többnyire térkitöltő, habosított polisztirollal együtt helyezik el a kartondobozokban, ezzel védik meg az esetleges sérülésektől.
A mozgósításban nagyban segítettek a helyi polgármesteri hivatalok és önkormányzatok – írta szerkesztőségbe eljuttatott közleményében a vállalat.
Brüsszel két hónapot ad erre Bukarestnek.
A legnagyobb értetlenséget és felháborodást a díjszabás okozza, pedig a hivatalosságok elmondása szerint a képlet roppant egyszerű: ha valaki sokat szemetel, sokat fizet, ha keveset és előválogatva szemetel, akkor keveset fizet.
Az ideiglenes szeméttárolóból elkezdték áthordani az öt év alatt felgyülemlett szemetet az új Integrált Hulladéktárolóba, és ennek a szemétmozgatási folyamatnak, valamint az időjárási viszonyoknak tulajdonítható, hogy az elmúlt napokban elterjedt a szemétbűz Kolozsvár bizonyos negyedeiben.
Először Szamosfalván és a Tóköz-negyedben volt érezhető, majd lassan elért a Mărăști-, Hajnal-, Györgyfalvi- és a Békás-negyedbe is.
3200 háztartás kapott ajándékba a helyi zöld hulladékból készített virágföldet.
A magánházak lakóinak nem volt hiábavaló a biológiailag lebomló hulladékokat külön gyűjteni.
A kutatók újfajta, fenntartható módszereket dolgoznak ki arra, hogyan lehetne a szerves hulladékból, algabiomasszából, rákhéjból és partra vetett hínárból étkezési proteint és más termékeket előállítani.
Közel három éve, 2017 októberében indult el a hulladékgazdálkodás Háromszéken, amelynek köszönhetően a szelektív hulladék aránya a megyében 5-6 százalékról 26 százalékra nőtt.
Nem nő a szemétszállítási díj a kolozsvári lakosok számára - tájékoztat a polgármesteri hivatal közleményben.
Az illegálisan lerakott hulladék növeli az árvízveszélyt.
Romániában a szemét 11,1 százalékát hasznosítják újra, míg Magyarországon a 36,3, Németországban pedig a 67,3 százalékát
Külön zsákban szállítják az üveget.
Lomtalanítással „ütötték agyon” az időt az emberek.
A szemetet a folyó partján kialakított kármentesítő helyen, Olcsván rakták le a munkagépek.
Az ott lakók az interneten kértek segítséget, a közzétett videónak meg is lett a kellő hatása.
A központ az elkövetkezendő 20 évben készen áll a legégetőbb környezeti gondok orvoslására, azaz megoldja a hulladéktárolás problémáját Kolozs megyében.
Megoldódhat a lejárt szavatosságú gyógyszerek begyűjtése, tárolása és megsemmisítése Hargita megyében.
Mintegy háromezer köbméter veszélyes hulladék ömlött ki a közép-szlovákiai Csabrágvarbók (Cabradsky Vrbovok) község közelében lévő biogáz üzem egyik konténeréből csütörtökön - közölte a szlovák rendőrség.