El se hinnénk, ha nem látnánk. VIDEO
A nyár végére 11,5 milliárd euróra hizlaltuk a külkereskedelmi mérleghiányt.
Az egy főre eső importkiadások tekintetében a legkevesebbet költő EU-tagállamok közé tartozunk.
Míg a gabonafélék esetében többet exportálunk, mint amennyit behozunk az országba, a hús, a zöldség és a gyümölcs esetében a kereskedelmi mérleghiány 2,5-szörösére méllyült 2013 és 2019 között - figyelmeztet a Román Nemzeti Bank jelentésében.
Gyakran olcsóbb is, mint a hazai termés.
Az importált készruha 80 százaléka az EU-ból érkezett.
Bár az idei év első négy hónapjában Románia 4,9 százalékkal többet exportált az Európai Unióba, a behozatal 7,5 százalékkal nőtt - derül ki az Országos Statisztikai Hivatal (INS) adatsorából.
Tiltakoznak a Pristina által a szerb importárura kivetett 100 százalékos vámtarifák ellen.
Kétszer gyorsabban nőtt az import a tavalyi év hasonló időszakához képest.
Külföldön is nagy a kereslet a minőségi magyar gomba iránt, a jelenlegi termés duplájára is igény lenne az exportpiacon, de ehhez komoly technológiai fejlesztések szükségesek - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.
Az 1989-es fordulat óta Románia még soha nem importált akkora mértékben élelmiszert, mint az idei év első felében - derül ki az Országos Statisztikai Intézet adataiból.
Már júliusban hatályba lépteti válaszintézkedéseit az Európai Unió az importált acélra és alumíniumra kivetett amerikai védővámokra.
Görögországból behozott cseresznye jelent meg a brassói piacokon, ám az ára miatt a legtöbben csak a szájukat tátották a standok előtt.
Csak 2016-ban a külföldről behozott virágmennyiség 88 325 tonnát tett ki.
Az amerikai elnök a világ több vezetőjével is beszélt az acél és az alumínium importvámjának tervezett bevezetéséről, és nem fontolgat semmilyen kivételt. Az EU válaszlépéseket fontolgat, ez pedig feldühítette az amerikai elnököt.
Még két hónap sem telt el az évből, de már két élelmiszeripari gyár bezárását jelentették be a tulajdonosok. Hűtőházakből is hiány van, ezért a gyümölcsbehozatal is folyamatosan nő.
Donald Trump amerikai elnök néhány importáru magas vámjáról írt alá rendeletet, sajtóértesülések szerint a kormányzat újabb magas védővámokat készít elő.
3000 eurót kapnak az üvegházban vagy fóliasátorban paradicsomot termesztő farmerek, ám a behozatal mégis 20 százalékkal nőtt az első félévben.
557 millió euró értékű élelmiszerrel ettünk meg többet tavaly, mint amennyit megtermeltünk. A tejtermékek behozatala 26 százalékkal ugrott meg, paradicsomból 76 ezer tonnát importáltunk.