Hogy lehetséges, hogy az átfogó utazási korlátozások ellenére az először Kínában jelentkező új koronavírus elterjedt az egész világon? A New York Times inforgrafikán mutatja.
Az adatok a szavazatok 98,96 százalékának feldolgozása utáni állást tükrözik.
Ötven év alatt sokat változott az emberiség élelmiszerfogyasztás-kultúrája, a napi kalóriabevétel is jelentősen nőtt. A National Geographic felméréséből kiderül, mit ettünk ötven éve, és mit fogyasztunk manapság. Az elmúlt ötven évben 2194 napi kalóriaadagról 2870-re nőtt a világban mért átlag.
Az Avangarde szeptemberben megjelent országos kutatása keresett válaszokat interetnikus kérdésekre.
Írásunkban azt mutatjuk meg, hogyan változott az egyetemek élete az elmúlt években.
Közismert, hogy a lakosság egyre nagyobb hányada lakik városokban, a fejlettebb országokban pedig nagyobb a városiak aránya, mint a fejlődőkben. A világ tíz legnagyobb metropolisza 2030-ig tovább fog duzzadni. Budapest és Bukarest lakosságszáma enyhén növekedik a következő 15 évben.
Ahogy nem egységes a tagállamok gazdasági ereje, úgy az mobilinternet-sebesség is mindenhol más.
Egy átfogó felmérés megmutatja, mennyire iszákos a világ. A teljes világtérképet felmutató statisztika a sört, a bort és a tömény szeszes italokat vette számba. Egy másik felmérés szerint az öt legiszákosabb ország Fehéroroszország, a Moldovai Köztársaság, Litvánia, Oroszország és Románia.
Részletes statisztika készült arról, hogy 1980-tól napjainkig hány éves korukban szültek, házasodtak, hány gyereket vállaltak a nők Romániában. Az adatokból kiderül, hogy az országban az úgynevezett termékenységi ki arány 1990 óta nem érte el a népesség megmaradásához szükséges 2,1-es értéket.