Összesítették az év keresési adatait.
Iskolakezdésig még valamennyit javulhat a helyzet.
Romániában 2019 végén az 5,3 millió vezetékes internetkapcsolat háromnegyede, azaz 3,9 millió kapcsolat lehetővé tette a nagy sebességű, másodpercenként 100 Megabit (Mbit/s) sebesség fölötti adatátvitelt.
Van azonban, ahol az internetszolgáltatás hiánya az akadály.
A romániai és a bulgáriai lakosok vásároltak online a legkevesebbet tavaly.
Április 15-ig várják a voksokat.
Megváltoztak a telefonálási szokások is.
A Netflix, a Youtube és a Google után a Facebook és az Instagram is bejelentette, hogy Európában csökkenteni fogják az oldalukon található videók minőségét.
Az Európai Bizottság kérésére a Netflix 25 százalékkal gyengébb minőségben közvetíti a tartalmait Európában, hogy az új koronavírus okozta járvány ideje alatt ne legyen fennakadás az internetes infrastruktúrában.
A hitelesség kedvéért.
Gyakran rejtetten történik, ezért szülőként, pedagógusként sem könnyű felismerni az iskolai bántalmazást.
A legjobban a svédek állnak.
A várakozásokkal ellentétben az internetes munkavégzés nem teremtett új piacot.
A háromszéki diákok nagy része szerint a zaklatás a mindennapi valóságuk része, környezetükben gyakran észlelik az iskolai, internetes vagy szexuális tartalmú zaklatásokat, ám nem kérnek segítséget a felnőttektől.
Derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) adataiból.
A romániai gyerekek több mint egynegyede (27 százalék) vallotta be, hogy egy iskolanapon több mint hat órát tölt az online térben, legtöbben a telefonjaikat nyomkodják.
Az internetes böngészés toplistája.
A romániai egyetemi hallgatók 59 százaléka aggódik amiatt, hogy távollétükben szüleik nem tudnak megfelelni a modern technológia kihívásainak, illetve, hogy on-line csalás áldozataivá válnak.
Az internet szabályozása volt Donald Trump amerikai elnök és Mark Zuckerberg, a Facebook elnök-vezérigazgatója közti megbeszélés egyik fő témája.