Az internet törvényi szabályozására és ellenőrzésére kérte a kormányokat Mark Zuckerberg, a Facebook közösségi oldal alapítója és vezetője.
A világhálón történő szándékos álhírterjesztést és az állami jelképek megcsúfolását weboldal-lekapcsolással, pénzbírsággal és szabadságvesztéssel büntető törvénytervezeteket szavazott meg csütörtökön az orosz parlament alsóháza.
Közigazgatási eljárást indított a Twitter és a Facebook ellen az orosz tömegtájékoztatási és távközlési hatóság (Roszkomnadzor), amiért a két amerikai közösségi szolgáltató a vonatkozó törvény értelmében nem Oroszországban tárolta a helyi felhasználók személyes adatbázisát.
A jövőben akár börtönbüntetéssel is jár egy online szatíra Szaúd-Arábiában.
Több száz dolgozó írt levelet a cégnek, hogy ne tegyen eleget a kínai hatalom kérésének.
Nyílt levélben juttatták el tiltakozásukat Mark Zuckerberg Facebook-alapítóhoz a flandriai múzeumok és a régió idegenforgalmi hivatala, mert a közösségi háló cenzorai eltávolították közösségi oldalaikról azokat a hirdetéseket is, amelyeket a 17. századi flamand mester, Rubens dús idomú aktjaival illusztráltak.
A Weibo, vagyis a kínai Facebook letiltotta és törölte a John Oliverrel kapcsolatos megnyilvánulásokat, miután a brit humorista bírálta az ország emberi jogi helyzetét, és kifigurázta Hszi Csin-ping kínai elnököt - jelentette a Reuters.
Végleges, harmadik olvasatban is elfogadta az orosz parlament alsóháza kedden azt a törvénymódosítást, amely bírságolhatóvá teszi azokat az üzemeltetőket, akiknek online keresőmotorjai Oroszországban betiltott oldalak hivatkozásait hozzák fel.
Pápua Új-Guineán egy hónapra elérhetetlenné teszik a Facebookot a hatóságok, hogy tanulmányozzák a közösségi oldal hatását, és hogy eltávolítsák a hamis felhasználókat – jelentette be az óceániai állam kommunikációs minisztere kedden.
Brit videoklipeket törölt a YouTube rendőrségi felkérésre.
A fellebbezés miatt nem lépett hatályba egyelőre a Telegram üzenetküldő szolgáltató oroszországi blokkolását elrendelő alsóbb fokú ítélet - közölte ma a moszkvai városi bíróság.
Megkezdte a Telegram üzenetküldő szolgáltató oroszországi hozzáférésének blokkolását hétfőn az orosz tömegtájékoztatási és távközlési hatóság (Roszkomnadzor).
A török parlament a török médiahatóság, a Rádió és Televízió Legfelsőbb Tanácsa (RTÜK) ellenőrzése alá vonta az internetes műsorszórást - jelentette csütörtökön a Milliyet török napilap.