Az ország 344 oktatási intézményében a piros forgatókönyv szerint, azaz online zajlik a tanítás, 4608 tanintézetben a sárga forgatókönyvet alkalmazzák, azaz hibrid oktatás folyik, 12 704 intézményben pedig a zöld forgatókönyv szerint zajlik a tevékenység.
A kormányfő szerint nagyobb a kockázata annak, hogy egy gyerek akkor fertőződjék meg, amikor felnőttek felügyelete nélkül, szabadon jár-kel, mint annak, hogy ez az iskolában történjen meg, a pedagógus felügyelete alatt.
Háromszéken 12 tanintézet került teljesen vagy részben vörös besorolás alá, vagyis a koronavírus-fertőzés terjedésének függvényében teljesen felfüggesztették a hagyományos oktatást vagy csak egyes osztályok kénytelenek otthon maradni és online tanulni.
Kizárólag online rendszerben van tanítás péntektől azokban az iskolákban, ahol szavazókörzeteket rendeznek be.
Az ország 313 oktatási intézményében a piros forgatókönyv szerint, azaz online zajlik a tanítás, 4505 tanintézetben a sárga forgatókönyvet alkalmazzák, azaz hibrid oktatás folyik, 12 838 intézményben pedig a zöld forgatókönyv szerint zajlik a tevékenység.
Több pedagógussal, azonos számú helyszínen és kevesebb gyermek részvételével.
A Kovászna megyei tanfelügyelőség tájékoztatása szerint szerdán öt iskolát és óvodát zártak be részlegesen Sepsiszentgyörgyön, Illyefalván és Torján.
A legtöbb intézményben személyes oktatás zajlik.
19 iskolát érint.
„Ez a tanerő kötelessége: hogy átadja az ismeretanyagot a gyerekeknek, akár a tanteremben, akár on-line" – szögezte le a kormányfő.
Demeter Levente főtanfelügyelőt és két iskolaigazgatót kérdeztünk.
Döntött az országos vészhelyzeti bizottság.
Meggondolhatták magukat a hatóságok.
Az ország 303 oktatási intézményében a piros forgatókönyv szerint, azaz online zajlik a tanítás, 4408 tanintézetben a sárga forgatókönyvet alkalmazzák, azaz hibrid oktatás folyik, 12.945 intézményben pedig a zöld forgatókönyv szerint zajlik a tevékenység.
Koronavírus-fertőzéssel igazoltak egy testvérpárt a kolozsvári Apáczai Csere János Elméleti Líceumban – közölte Facebook-oldalán a tanintézmény.
Jelentette be kedden a Hargita megyei prefektúra sajtószóvivője.
Alig egy hétig jártak óvodába a gyerekek
A szenátus megszavazta már, de az ügyben a képviselőház lesz a döntő fórum.
Jelentette hétfőn a szaktárca a megyei tanfelügyelőségek által közölt adatokra hivatkozva.
Egy hét alatt több száz hozzászólás és megosztás kerekedett a Magyar Szülők Szövetségének Facebook-bejegyzése körül: legtöbben csalódottan számoltak be a „logikátlanságról”, „fejetlenségről”, „gyermekkínzásról”, „embert próbáló helyzetekről”, „alternatív oktatást megsemmisítő rendelkezésekről”.