Kik voltak, honnan indultak, a történelmi pillanatban mi determinálta az együttlétüket? Mi lett velük 1849 után? Mit tudunk a márciusi ifjakról?
Kaffeehauskultur – egy hagyomány, amelyre különösen büszke Ausztria fővárosa, és amelyet próbál visszahozni a felgyorsult hétköznapokba.
Egy szoknya, egy nadrág – Változó nemi szerepeink címmel debütált Kolozsváron a Mindset Pszicho-Kávéház kedd este az Agapé Hotelben.
Hétvégén tartották a Legszebb Erdélyi Magyar Dal pályázat díjátadó gáláját a kolozsvári Bulgakov Irodalmi Kávéház emeletén. A szeptember végén lezárult pályázatra 23 zenekar 46 dala érkezett be, ebből választotta ki a zsűri – André Ferenc slammer, Balázs Imre József irodalmár és Zilahi Csaba rádiós műsorvezető – a legjobb hat dalt.
A 6. Kolozsvári Magyar Napok alkalmából ebben az évben is színes irodalmi és kulturális rendezvényekkel várja a vendégeket a kolozsvári Bulgakov irodalmi kávéház és kultúrbisztró, augusztus 17 és 23 között.
A szülésről és születésről lesz szó azon a kávéházi színházi eseményen, amelyet négy színész – Boros Kinga, Dálnoky Csilla, Czikó Juliánna és Kozma Attila – mutat be a csíkszeredai Petőfi kávézóban.
Molnár Eszter művészettörténész tart előadást „Bolond Istók és a többiek…Weöres Sándor mesevilága” címmel a kolozsvári Bulgakov Irodalmi Kávéházban kedden, március 31-én este 8-tól.