A közösségi médiában terjedő jelenségnek már halálos áldozata is van.
A „játékosok” közül kettő biztosan túlélte a próbákat, nyolc esetében a rendőrök egyelőre nem tudták megállapítani, hogy életben vannak-e vagy halottak.
A Kék bálna nevű játék után újabb, kiskorúakat veszélyeztető őrület terjed a közösségi oldalakon. A „48 órás kihívás” lényege, hogy a gyermekek bejelentés nélkül eltűnnek két napra otthonról, s közben semmilyen életjelet nem adnak magukról.
Letartóztattak egy fiatalembert Moszkvában, akit azzal gyanúsítanak, hogy a Kék Bálna nevű öngyilkos játék irányítója – írja a Mirror.
Ettől a héttől Hargita megye ismert személyiségei is beszállnak a Stop joc! E viaţa ta! (Megálljt a játéknak! Ez a te életed!) elnevezésű kampányba, amelynek keretében a Kék Bálna nevű játék terjedésének megállításán dolgoznak együttes erővel a hatóságok és a pedagógusok.
Kalóz János-György kolozsvári pszichológust arról kérdeztük, hogyan csökkentsük egy ilyen tragédia esélyeit. Beszélgettünk a szülők felelősségéről, eszközeiről, és arról is, szabad-e cenzúrázni az internetet, kutakodni a gyerekek privát szférájában.
Ötvennél is több magyar fiatal csatlakozott már ahhoz a Kék Bálna nevű internetes csoporthoz, amely szuicid hajlamú fiatalokat szólít meg, és sok esetben öngyilkosságba kergeti őket – írta a 24.hu.
A rendőrséghez fordult a Botoşani megyei Hilişeu-Horia község polgármestere, miután kiderült, hogy a helyi iskola hat diákja felsebezte az alkarját azt állítva, hogy a Kék bálna nevű játékhoz csatlakoztak.
Jövő héten indul Hargita megyében a „Megálljt a játéknak, válaszd az életet!” (Stop joc, alege viaţa!) nevű megelőző kampány, amely a Kék bálna nevű internetes játék veszélyeire hívja fel a figyelmet.
Az ügyészek szerint a Kék Bálna nevű játékkal hozható összefüggésbe annak a 15 éves nagyszebeni lánynak a halála, aki március 15-én lezuhant egy toronyház tetejéről. Nem baleset, hanem öngyilkosság történt.
A Kék Bálna nevű játék hálójába került egy 13 éves diák – nyilatkozta keddi sajtótájékoztatóján a Botoşani megyei főtanfelügyelő, Gabriel Hârtie.
A hatóságot továbbra is nagyon aggasztja a Kék Bálna nevű gyilkos játék feltételezett begyűrűzése Romániába. A jelenség a hírszerző szolgálatot (SRI) ellenőrző parlamenti bizottság e heti ülésének napirendjén is szerepel.
Miközben a sajtó tele van azzal a hírrel, hogy Oroszországban 130 fiatal halálát okozta a Kék Bálna nevű gyilkos játék, ezt még senki nem igazolta.
Vizsgálatot indított az Argeş megyei rendőrség, miután néhány diák felszínes sérüléseket okozott magának a karján. A rendőrség azt próbálja kideríteni, hogy van-e köze az esetnek a Kék bálna nevű játékhoz.
Felakasztotta magát egy 11 éves kisfiú a Dâmboviţa megyei Nucetben. A gyermek az öngyilkossága előtt gyakran emlegetett egy virtuális játékot a társainak – közölte kedden a rendőrség.
Kis híján a fiatalokat öngyilkosságba kergető, Kék Bálna nevű játék áldozatává vált egy 19 éves feketehalomi lány – közölte kedden a Brassó megyei gyermekvédelmi igazgatóság. A rendőrség vizsgálatot indított az ügyben.
Aggasztja az Öngyilkosság Megelőzéséért Romániai Szövetséget (ARPS) az a könnyedség, amellyel a fiatalok öngyilkos magatartásra szólítják fel egymást a virtuális térben. A pszichológusok a Kék Bálna nevű internetes játék romániai terjedésére reagáltak.
Lengyelországban is bajt okoz a gyerekeket öngyilkosság elkövetésére ösztönző, Két bálna néven futó internetes játék, az ügyészség jelenleg négy önmegcsonkítás esetében folytat nyomozást - közölte kedden a lengyel sajtó.