Az intézkedés 2020. december 31-éig érvényes.
Több mint 55 millió lejt fizettek ki támogatásként.
A miniszter elismerte, ha a járványhelyzet alakulása megköveteli a szükségállapot újbóli elrendelését, "rendkívül nehéz lenne" a kormány számára biztosítani a pénzt a kényszerszabadságon levők támogatására.
Az Országos Egészségbiztosító Pénztár (CNAS) szerint több munkaadó hibásan adta le a társadalombiztosítási járulékokra vonatkozó 112-es nyilatkozatot az Országos Adóhatóságnak (ANAF).
Továbbra is támogatják azon munkavállalókat, akik olyan cégnél dolgoznak, amelynek még mindig korlátozzák a tevékenységét - jelentette be pénteki sajtóértekezletén Violeta Alexandru munkaügyi miniszter.
Violeta Alexandru munkaügyi miniszter ismertette a részleteket.
A gyár főleg exportra termel, a megrendelések pedig alacsonyabbak.
A koronavírus-járvány miatt kényszerszabadságra küldött alkalmazottak visszafogadásának, illetve az ötven év feletti, vagy fiatal munkanélküliek alkalmazásának támogatásáról fogadott el sürgősségi rendeletet a kormány.
A jövő hónaptól csak azok a cégek kapnak állami bértámogatást, amelyek továbbra sem működhetnek.
Közel ötszázezer ember munkája szűnt meg a szükségállapot kihirdetése óta.
A bruttó fizetés legtöbb 30 százalékát kifizetik.
Kedden kilencszázezer alá esett, 899.328-ra csökkent a szükségállapot hatályba lépése óta (március 16.) felfüggesztett egyéni munkaszerződések száma.
A gond az, hogy nem tudni, mekkora összeggel.
A gyermekfelügyeleti és a kényszerszabadságról nyilatkozott a kormányfő.
Öt nap alatt, azaz május 1. és 6. között 4291 cég tett le kérést azért, hogy 22482 alkalmazottja otthon maradhasson gyermekével, amíg az iskolák zárva vannak - tájékoztat az országos munkaerőelosztó ügynökség.
A jogszabályról szerdai plenáris ülésén szavaz az alsóház.
Közel egymillióan vannak hivatalosan kényszerszabadságon.
A szükségállapot május 15-étől esedékes megszűnte után egy másfajta bérköltség-támogatás válthatja a kényszerszabadságot - közölte kedden a munkaügyi miniszter.
Büntetéseket szabott ki a munkafelügyelőség amiatt, hogy a kényszerszabadság ideje alatt cégek foglalkoztatták alkalmazottaikat - mondta az országos munkafelügyelőség főfelügyelője, Mihai Ucă.
A szükségállapot, azaz május 15. után a munkaadónak kell állni azoknak az alkalmazottaknak a költségeit, akik továbbra is kényszerszabadságon lesznek - mondta a Ziarul Financiarnak az ANOFM elnöke.