Egy kis ízelítő Nick Page humorából, aki a világ valószínűleg legtiszteletlenebb vallástörténeti művének szerzője. Immár magyarul is olvasható.
„Emlékezet, történelem: távolról sem egyjelentésű fogalmak, s rá kell ébrednünk, hogy minden szembeállítja őket. Az emlékezet maga az élet, melyet élő csoportok hordoznak..., a történelem [ellenben] mindig problematikus és tökéletlen rekonstrukciója annak, ami már nem létezik”.
Különösebb feltűnés nélkül, szinte szerényen jelent meg az új Kertész Imre könyv: A néző. Feljegyzések 1991-2001. Pedig ezek a feljegyzések (igazából: napló) legalább olyan fontosak, mint a regényei. Papp Sándor Zsigmond könyvajánlója.
Új rovatot indítottunk: a Könyvajánlót, amelyben szerzőink osztják meg kedvcsinálóként friss olvasmányélményeiket.
Új rovatot indítottunk: a Könyvajánlót, amelyben szerzőink hetente osztják meg kedvcsinálóként olvasményélményeiket.
Hallottak már Haynal Imréről, Bányai Júliáról, Pásint Ödönről vagy Papp Simonról? Valószínűleg nem, pedig erdélyiek voltak, s emberként-szakemberként nem hétköznapiak.
Folytatjuk sorozatunkat, amelyben írók, művészek, szerkesztők, ismert személyiségek javasolnak olvasmányt a hideg, korán sötétedő szabadnapokra, ha már az előrejelzések szerint nem sok havazás várható.
Jönnek az ünnepek. Ha már tele vagyunk töltöttkáposztával, elvonult a vendégsereg és minden széttépett csomagolópapír a szemetesbe került, jól eshet bekuckózni a kanapé sarkában, és elővenni azt a bizonyos könyvet, amit már hónapok óta készülünk elolvasni. Körbekérdeztem író-, színész-, szerkesztő-, művészismerőseimet: milyen könyvet javasolnának Önöknek, a Maszol olvasóinak ezekre a hideg, korán sötétedő szabadnapokra.