Van olyan párszáz fős település, melynek vezetője 10 ezer lejt keres.
A "községháza" feliratért kapott korábban rekordösszegű büntetést
Binder Levente az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordul jogorvoslatért.
A közel 100 ezer eurós büntetést még a Hargita megyei törvényszék szabta ki.
Bődületes összegű, nettó 23 ezer lejes fizetést is kapott korábban Szatmárpálfalva polgármesteri hivatalának volt jegyzője – derül ki egy számvevőszéki jelentésből. A volt polgármester, az alpolgármester és egy közösségi rendőri is hatalmas pénzeket vett fel.
Két hete van a korondi polgármesteri hivatalnak arra, hogy megfellebbezze azt az alapfokú ítéletet, amely arra kötelezi a Hargita megyei falu előljáróságát, hogy vegye le a Községháza feliratot az intézmény épületének homlokzatáról.
Csíkkozmás után Madéfalván is el kell távolítani a magyar Községháza feliratot a helyi polgármesteri hivatalról, miután a marosvásárhelyi táblabíróság jogerősen a felirat levételét követelő felperes javára döntött.
Elfogadhatatlannak tartja az RMDSZ Csíki Területi Szervezete, hogy ma Romániában, az Európai Unió egyik tagállamában önkormányzatokat perelnek be azért, hogy eredeti állapotukba visszaállított feliratokat helyeznek el magyar nyelven épületekre és intézményekre, amelyeken ezek mellett az ott székelő intézmények megnevezése az ország nyelvén is szerepel.
Törvényszéki végzés kötelezi Bodó Dávidot, Csíkkozmás polgármesterét, hogy levegye a polgármesteri hivatalnak, közbirtokosságnak és községi óvodának is helyet adó épület homlokzatáról „Községháza” feliratot. Az elöljáró szerint nem ők az elsők ezzel Székelyföldön.
Törvényszéki, prefektúrai és ügyészségi alkalmazottakból álló hattagú küldöttég helyszínelt pénteken a csíkmadarasi községházán. A polgármesteri hivatal homlokzatán lévő magyar zászló érdekelte őket.