Két éve a nápolyi pizzakészítés művészete is felkerült az emberiség szellemi kulturális örökségeit felvonultató listára.
Gólyák, vízimalmok, és otthon élni akaró fiatalok története. Egy darab Székelyföld.
Kívülről szép, nagy, erős közösség. Nem figyelünk rá. S utána?
Újabb világörökségi helyszínekkel gazdagodott az UNESCO listája.
Erdélyi látogatásának tapasztalatairól faggattuk Navracsics Tibort, az Európai Bizottság kultúráért, oktatásért, ifjúságért és sportért felelős tagját.
Kincsesládánk rengeteg értéket őriz még, ezért a projektünket jövőre is folytatni szeretnénk – jelentette be Hegedüs Csilla, az RMDSZ kultúráért felelős ügyvezető alelnöke.
Kincsesládánk, Erdély riportsorozatunk új, és egyben az idei év utolsó részében a lovagkirály nyomába eredtünk, és beszélgettünk a Szent László-örökség útról is.
Az elmúlt 11 évben európai uniós alapokból 168 millió euró jött erdélyi magyar történeti épületek helyreállítására; ennyi pénzt a román állam az elmúlt száz év alatt sem költött az erdélyi épített örökségre – állapította meg Hegedüs Csilla.
Kincsesládánk, Erdély sorozatunk legújabb részében Gyulafehérvár kulturális örökségeiből adunk ízelítőt.
Már a 17. században nyomdát alapítottak Csíksomlyón, amely mellett könyvkötő műhely is működött, liturgikus kiadványoktól tankönyvekig témájukban nagyon változó kötetek születtek itt.
Riportsorozatunk legújabb részében a perecseni hagyma, a szilágysági bor- és pálinkakészítés, valamint a szilágysági táncok és citerázás nyomába eredtünk.
Népszerűsítik Maros megye gazdag kulturális örökségét.
Eddigi tapasztalataikról és jövőbeni terveikről számoltak be a Kincsesládánk, Erdély című médiaprojekt kezdeményezői és szerkesztői szerdán, a Kolozsvári Magyar Napokon.
Az Európai Bizottság sportért, kultúráért, ifjúságért és oktatásért felelős biztosa Winkler Gyula és Sógor Csaba európai parlamenti képviselők meghívására látogatott el Marosvásárhelyre.
Kincsesládánk, Erdély című sorozatunk részeként ezúttal a csíksomlyói búcsúra látogattunk el.
A most elfogadott értékek a Hunyad megyei értéktár kiadványba szerkesztett változatának első kötetét képezi – állapodtak meg az értéktárbizottság tagjai.
Kincsesládánk, Erdély riportsorozatunk első állomása Déva.
Kína szeretné a Konfuciusz család konyháját a világ szellemi kulturális örökségei között látni. A bejelentést egy ételekről szóló nemzetközi szakmai konferencián tették a kelet-kínai Csüfuban, a néhai nagy filozófus szülőhelyén.
A szíriai háború árnyékában tudósok megpróbálják megmenteni az utókornak a felbecsülhetetlen értékű kulturális örökséget, néhány régészcsapat értékes műszaki berendezéseket igyekszik becsempészni a háború sújtotta közel-keleti államba.
A háromszéki önkormányzat és a Kovászna megyei Művelődési Központ diákoknak és fiataloknak szervezett tanulmányúttal és előadásokkal kapcsolódik be az Európa-szerte megrendezésre kerülő Kulturális Örökség Napjai rendezvényhez, melyre szeptember második felében kerül sor Háromszéken.