Világszerte ma több mint 37 millió ember HIV-fertőzött és az AIDS-nek nagyjából 35 millió áldozata volt az 1980-as évek óta.
Az egyik leggyakoribb felnőttkori leukémiatípus, a krónikus limfocitás leukémia (CLL) terápiája során kialakuló molekuláris változásokat vizsgálva a daganatos sejtek gyógyszerekkel szembeni ellenállásában fontos szerepet játszó folyamatot talált a Semmelweis Egyetemen (SE) működő MTA-SE Lendület Molekuláris Onkohematológia Kutatócsoport.
Az életéért küzdő, 11 éves lányt jelenleg egy olaszországi kórházban ápolják.
Az akut limfoblasztómás leukémia kétezer gyermekből egyet sújt.
A leukémia legkorábban 45 millió évvel ezelőtt a denevérekben jelenhetett meg - állapította meg egy új brit tanulmány kövületminták elemzése nyomán.
A fehérvérsejtek újraprogramozásával az orvosoknak kiemelkedő arányban sikerült visszafordítaniuk a rákot végső stádiumban levő leukémiás betegeknél.
Először gyógyították meg egy kisgyerek leukémiáját génterápiás módszerekkel, emberi immunsejtek génjeinek szerkesztésével.
Egy életre a szívükbe zárták a Genk szurkolói Köteles Lászlót. Sőt egész Belgium a csapat magyar kapusáról beszél, aki egy négyéves, leukémiás kislánnyal a karján ünnepelte győzelmüket.
Az orvos-genetikus Czeziel Endre április 3-án ünnepelte 80. születésnapját és az összegyűlt barátok előtt bevallotta, kiújult a betegsége.
A leukémiás betegek túlélési esélyei határozottan növekedtek Európában, de a hatékony gyógyszerekhez való hozzáférés mértéke alapján országonként eltérően – derült ki az eddigi legnagyobb szabású európai vizsgálatból.