Visszaköltözhetnének Budapestre, de már nem fognak.
Magyarországnak a lehető leghamarabb teljesítenie kell az ítéletben foglaltakat.
A már korábban beiratkozott diákok Budapesten fejezhetik be tanulmányaikat.
Minden tevékenységét Budapesten fogja végezni a Közép-európai Egyetem (CEU) a 2017/2018-as tanévben - mondta MIchael Ignatieff, a felsőoktatási intézmény elnök-rektora keddi sajtótájékoztatóján.
New York állam kormányzója, Andrew Cuomo szerdán közleményben jelezte, hogy készen áll a magyar kormánnyal folytatandó tárgyalásokra a Közép-európai Egyetem (CEU) ügyében.
A felsőoktatási és a civiltörvényt is kifogásolták a vasárnapi budapesti kormányellenes tüntetésen, amelyen összefogásra szólították fel az embereket a jelenlegi politikai rendszer megváltoztatásáért.
Egy elhibázott politika lenyomatának nevezte az Európai Parlament (EP) Magyarországgal szembeni szerdai határozatát Orbán Viktor magyar miniszterelnök, aki szerint valójában egy „Soros-jelentés” elkészítéséről van szó.
A magyarországi helyzetről beterjesztett két határozattervezet közül a szigorúbbat fogadta el szerdán az Európai Parlament (EP) plenáris ülése, amelynek értelmében a testület megkezdi az előkészítését az uniós szerződés hetedik cikkelye szerinti eljárás megindításának Magyarországgal szemben.
Manfred Weber, a Fidesz pártcsaládjának a frakcióvezetője a lex CEU felfüggesztését javasolja egy európai parlamenti módosító indítványában és azt kéri a magyar kormánytól, haladéktalanul kezdjen tárgyalásokat a már módosított felsőoktatási törvényről az amerikai illetékessel – tudta meg az atv.hu.
A Közép-európai Egyetem (CEU) rektora szerint ha addig más nem történik, a CEU működési engedélye októbertől visszavonható lesz, és az egyetem nem tud majd hallgatókat toborozni. „Nem zárunk be, de lehet, hogy el kell hagynunk az országot” – tette hozzá.
A déli határon elkészült kétsoros kerítésrendszerrel hosszú időre biztosított a magyar emberek biztonsága - mondta Orbán Viktor magyar kormányfő pénteken a Kossuth rádió 180 perc című műsorában.
Soros György látogatása nem befolyásolhatja az Európai Bizottság döntéseit a magyar felsőoktatási törvénnyel vagy a migrációs válság kérdésével kapcsolatban – jelentette ki csütörtökön a bizottság vezető szóvivője.
A hatályban lévő törvények szerint a budapesti Közép-európai Egyetem (CEU) jelenleg Csehországban sem működhetne - vélekedett Ales Rozehnal neves cseh jogász csütörtökön a Mladá Fronta Dnes című napilapban.
A magyar kormány vitát kiváltó intézkedései kerültek napirendre szerdán délután az Európai Parlamentben.
Figyelmeztető levelet küld a magyar kormánynak az Európai Bizottság, ez a kötelezettségszegési eljárás első eleme.
Üres publikációval illuszrálta két kutató, hogy mit jelent az egyetemek ellehetetlenítése. A CEU-ügy kapcsán "szóltaltak meg".
Az Európai Bizottság minden lehetséges eszközzel fel fog lépni az uniós alapértékek magyarországi védelme érdekében, bizonyos ügyekben még áprilisban döntés várható a következő lépésekről.
Victor Ponta volt kormányfő szerint hazájában és általában az 1989 utáni új demokráciákban a politikai hatalom mellett kiépült egy párhuzamos, államszerű hatalmi rendszer, amely Romániában civil szervezetekből áll, más államokban egyetemekből vagy "másféle struktúrákból".
A Századvég Alapítvány felmérése szerint a lakosság döntő többsége támogatja a felsőoktatási törvény elfogadott módosítását. A megkérdezettek csaknem háromnegyede szerint nincs szükség népszavazásra a témában - írták az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményben.
Nem indokolt a lex CEU felfüggesztése Palkovics László magyarországi oktatási államtitkár szerint.