A torokszárazságot általában az influenzával vagy a meghűléssel magyarázzák. Ám egészen egyszerű okai is lehetnek, mint például a kevés folyadékbevitel vagy a nyitott szájjal való alvás.
A legtöbb hatásos elem bármelyik háztartásban fellelhető.
Ősszel nemcsak az iskola, egyetem kezdődik meg, hanem az orrfújás, a tüsszögés, a megfázások időszaka is.
Az iskolakezdés stresszt jelent a gyermekek szervezetének és a közösségbe kerüléssel megnő a fertőzéses megbetegedésekre való fogékonyságuk.
Ki ne hallotta volna aggódó szeretteitől, hogy „Vegyél magadra kesztyűt, sapkát és sálat!” vagy éppen „Öltözz fel melegen, nehogy megfázz!".
Egy kis megfázás esetén ön is a recept nélkül kapható forróitalporokhoz nyúl? Nem kellene, ugyanis az InfoCons által készített tanulmány szerint ezek a készítmények többet árthatnak, mint használnak – írja az Adevărul.
Ha megfáztunk, influenzások vagy éppen allergiások vagyunk, gyakran prüszkölünk.
A náthának is lehetnek szövődményei, ezért ha romlik a gyermek általános állapota, orvoshoz kell vinni – közölte Bánfi Andrea gyermektüdőgyógyász az M1 aktuális csatornán.
A megfázást és az influenzát nem nehéz elkapni. Ha nem készítettük fel szervezetünket a hideg időjárásra, nem oltattuk be magunkat, nem öltöztünk elég vastagon, vagy éppen le van gyengülve az immunrendszerünk könnyedén megbetegedhetünk.
A hiedelmeinknek, a városi legendáknak, mendemondáknak sokszor alig vagy nincs is tudományos alapjuk, mégis követjük őket. Ilyen például az a mítosz, hogy megfázás idején kerülnünk kell a tejtermékeket, mert azok nyálkásítanak, tehát fokozzák a váladéktermelést. A Science Alert utánajárt, mi igaz ebből.
A hűvösebb idő beköszöntével egyre gyakoribbak a megfázásos megbetegedések. Ezek elkerülése érdekében nem elég melegen öltözni, hanem a rendszeres testmozgásra és a táplálkozásunkra is oda kell figyelni.
A két betegségnek vannak hasonló tünetei, ezért sokan összekeverik a megfázást és az influenzát.
Megmutatjuk mit fogyasszon, hogy szervezete ellenállóbb legyen a betegségekkel szemben.