Az Egyesült Nemzetek Szervezetének (ENSZ) Közgyűlése idéntől nyilvánította szeptember 29-ét az élelmiszer-pazarlás elleni világnappá.
Kihirdette Klaus Iohannis államelnök szerdán azt a törvényt, miszerint adókedvezményt kapnak az élelmiszer-pazarlás csökkentéséhez hozzájáruló cégek.
A szavatossági idő lejárta előtt adományként felajánlott élelemért járna.
A korábbi kutatások mind alábecsülték a kidobott élelmiszer mennyiségét.
Miközben 7 millió személy, vagyis a lakosság egyharmada a szegénységi küszöbön él.
Bár az egy főre eső kidobott élelmiszer-mennyiséget tekintve az Európai Unió sereghajtói közé tartozunk, így is a megtermelt élelmiszer mintegy harmada hulladékként végzi Romániában.
Hogyan élhetünk környezettudatosan? Számos gyakorlati tippet, kapaszkodót, tanácsot hallottunk szakemberektől és tudatos háztartásvezető anyukáktól a BBTE sátorban tartott csütörtöki beszélgetésen.
Harmadával nőhet a kidobott élelmiszer mennyisége 2030-ig, minden másodpercben kb. 66 tonna étel mehet majd veszendőbe egy új jelentés alapján.
A keresethez képest nálunk van a legnagyobb pazarlás.
Romániában a megvásárolt élelmiszer több mint 10 százalékát kidobják.
Döntő házként elfogadta szerdán a képviselőház az élelmiszer-pazarlás csökkentését célzó, 2016/217-es törvény módosítását.
Románia szegény ország, ennek ellenére lakói pazarlóan bánnak az élelmiszerekkel: 1,7 millió tonna kerül évente kukába.
Segít a maradék élelmiszer okos felhasználásában a Yummly applikáció.
Módosítani kell az élelmiszerpazarlás csökkentését előíró törvényt, ezért nem jelentek meg a jogszabály alkalmazási normái - mondta vasárnap Nagyváradon Petre Daea mezőgazdasági miniszter.
Naponta 1,4 millió darab ehető banánt dobnak szemétbe a britek, az elpazarolt déligyümölcs értéke évente eléri a 80 millió fontot - derült ki egy hétfőn közzétett kormányzati jelentésből.
Klaus Johannis államfő kihirdette szerdán az élelmiszerpazarlás csökkentését előíró törvényt. A képviselőház október 18-én, mint döntőház fogadta el az élelmiszerpazarlás csökkentését célzó törvényt.
Legalább 30 százalékkal csökkenhet Romániában az eldobott élelmiszermennyiség azt követően, hogy tegnap a képviselőházban megszavaztuk az erre vonatkozó törvénykezdeményezést – ismertette Antal István, az RMDSZ Hargita megyei parlamenti képviselője, a törvénytervezetre vonatkozó jelentést megfogalmazó szakbizottság titkára.
Elfogadta kedden a képviselőház mint döntő ház az élelmiszerpazarlás csökkentését célzó törvénytervezetet.
A nyugati világban és fejlődő országokban egyre inkább pazaroljuk az élelmiszert, összesen 1,6 milliárd tonna végzi a szemétben évente. A helyzetet súlyosbítandó az éhezés mint társadalmi probléma továbbra is velünk van, ez ellen pedig nem sokat tettünk. Itthon törvénytervezet változtatna a helyzeten, és civilek is felhasználnák a fölös élelmiszereket. Utánajártunk, milyen hazai és külföldi példákat találni.
Európában a brit háztartások pazarolják el messze a legtöbb ételt, hetente csaknem hat kilogramm élelem végzi a kukában. Ez a szigetország csaknem 64 millió lakosát tekintve naponta egy doboz babkonzerv súlyát jelenti csütörtökön megjelent számítások szerint.