Sörből 7, töményből 20 százalékkal kevesebbet ittunk idén, mint 2019-ben.
Régen a sört kizárólag átlátszó üvegekben értékesítették, ám a sörfőző mesterek elég hamar felismerték, hogy a sörben található savak egyike elég rosszul tűri a napsütést és az UV-sugárzást.
A gyártók aggodalmukat fejezték ki a vendéglátóipar helyzete miatt, mert jelenleg a vendéglátópari egységek csak takaréklángon működnek, beltérben nem fogadhatnak vendégeket, csak teraszokon, és ott is korlátozott számban.
Az otthoni fogyasztás enyhe növekedése nem képes kompenzálni a vendéglátóhelyek bezárása okozta csökkenést. Az éves fogyasztás fejenként 4 literrel eshet a tavalyi szint alá.
Romániában alig 0,4 százalékkal, 16,8 millió hektoliterre nőtt a sörfogyasztás tavaly – közölte a romániai sörgyártók egyesülete szerdán.
A csíkkozmási plébános tizenhetedik századból fennmaradt kézirata arról tanúskodik, hogy „a székelyek sört és pálinkát isznak”.
Öt év alatt csak 70 millió literrel nőtt a hazai sörgyártó kapacitás, ami miatt Románia már csak a kilencedik legnagyobb termelő az Európai Unióban. Az ivás jobban megy, mint a gyártás, ebben a hatodik helyen állunk.
Románia uniós viszonylatban a hetedik helyen áll az átlagos évi sörfogyasztás terén. Fejenként 80 liter sört fogyaszt évente a lakosság, az elfogyasztott italnak a 97 százalékát pedig idehaza állítják elő, az alapanyagok 70 százaléka is romániai.
Tavaly flakonos sörből kevesebbet, üvegesből többet ittunk, mint 2015-ben. Az ok az életszínvonal emelkedése, a fogyasztói igények növekedése.
Tavaly stagnált a sörfogyasztás, átlagosan nézve 2016-ban fejenként 80 liter sört ittak Romániában – közölte a romániai sörgyártók egyesülete.
Minden második fogyasztó Timișoreana, Ciucaș, Bucegi, Neumarkt vagy Noroc sört iszik.
Tavaly 15,8 millió hektoliter sört fogyasztottak a romániaiak, ami 6,5 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest - közölte a romániai sörgyártók egyesülete.
Tavaly 15,8 millió hektoliter sört fogyasztottak a románok, ami 6,5 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest - közölte kedden a romániai sörgyártók egyesülete.
Európában elsőként Maros megyében palackoztak sört műanyag flakonba. Jelenleg évente több mint 17 millió hektoliter pillepalackos sör fogy a kontinensen, a legtöbb idehaza.
Romániában 3,8 százalékkal nőtt a sörpiac az első fél évben a tavalyi hasonló időszakhoz képest – közölte kedden a sörgyártók egyesülete.
Szeptember 9-e a nemzetközi hívd meg a papodat egy sörre világnap. A meghívás későbbi időpontra is szólhat, és – bár a mozgalmat a katolikus egyház kezdeményezte – más felekezetűek is bekapcsolódhatnak.
A sör piaca 8,6 százalékkal esett vissza a tavaly 2013-hoz képest, immár ez a második év, hogy csökkenés következett be – tájékoztatott a Romániai Sörtermelők Egyesülete, amely a fogyasztás növekedésében reménykedik az új adótörvénykönyv bevezetése nyomán, tekintve, hogy az csökkenti a jövedéki adót.
Huszonnégy percet kell dolgoznia átlagban egy romániainak egy liter sörért, szemben az öt perces EU-s átlaggal, ennek ellenére Romániát a kontinens országai közül öt előzi meg az egy főre eső éves fogyasztás tekintetében – derült ki Constantin Bratu, a Romániai Sörgyártók Egyesületének (ABR) vezérigazgatója kolozsvári sajtótájékoztatóján.