A felújított kórházi részleget, amely a Kolozsvári úton található, szerdán Florin Birta polgármester és dr. Gheorghe Carp, a Megyei Sürgősségi Klinikai Kórház menedzsere mutatta be.
Április óta rendelet szabályozza ugyanis, hogy az anyát és újszülöttet különválasszák, míg nem érkezik negatív koronavírus-teszteredmény. Mi több, az anyatejet is veszélyes hulladékként tartották számon.
A dohai reptér egyik mosdójában egy újszülöttet találtak a hatóságok.
Az újszülöttgyógyászaton azonban továbbra is végeznek összetettebb szív-, idegsebészeti és sebészeti rendellenességgel kapcsolatos műtéteket, ugyanis ezekre csak itt van jelenleg lehetőség
A miniszterelnök szerint nem tudni, hogyan alakul a járványhelyzet.
A kismamák többsége attól retteg, hogy a szülés során, a megbeszéltek ellenére férjük mégsem lehet mellettük, félnek a sokat emlegetett „kötelező maszkos szüléstől”, nyugtalanok amiatt, hogy kisbabájukat a koronavírus-tesztelés eredményéig elválasztják tőlük.
Rendőri segítséggel.
Jelenleg csak a fővárosban tudnak biztosítani megfelelő kórházi körülményt.
A határrendészek „lefülelték”, hogy Olaszországból érkezett.
Brazil és amerikai kutatók megfejthették, hogyan okoz őszülést a stressz.
Harminc várandós kismama és kísérőik látogatott el szombaton a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház szülészeti osztályára.
Állapota továbbra is kritikus.
Az egészségügyi minisztérium felszólította a Brăila megyei közegészségügyi igazgatóságot, hogy indítson vizsgálatot a Brăila megyei kórházban, miután egy 19 éves fiatal anyuka egy hónappal a szülés után elhunyt.
Először kerültek ilyen helyzetbe.
Biztonságos szülés és születés címmel tartottak konferenciát Csíkszeredában augusztus 29. és 31. között.
„A fejlett országokban egyre több nő választja az otthon szülést, de aggodalmak merülnek fel a biztonságukat illetően”.
„Statisztikai adatokkal nem tudok szolgálni. Mivel az anyukák nem beszélnek a szülés utáni depresszióról, így nehéz pontosan megmondani, hány embert érint valójában” – magyarázta Szabados Andrea szexuálpszichológus.
A érettségi táján a diákok „aranyköpéseket” olvashatjuk a médiában és a közösségi hálón. De miket „magol be” egy jelentős hányaduk az érettségire? Ezeket gyűjtötte össze Horia Corcheș kolozsvári író, romántanár, akivel a tanári „aranyköpésekről” is beszélgettünk.
A szülés nem csupán a testben lezajló változások egymásutánja, aminek a végeredménye egy egészséges gyermek, hanem lelki folyamat is, éppen ezért nem mindegy, hogyan, milyen körülmények között zajlik le.