Az utolsó nagy pestisjárványkor egy évre lezárták Debrecent, a Habsburg Birodalom területére pedig 84 nap karantén után lehetett csak belépni.
A projekt fő célja, hogy bemutassák a Marosvásárhelyen és környékén található épületeket, ezt pedig fiatalos és interaktív módon tennék meg.
A román sajtó időről időre Románia valaha volt legnagyobb diplomatájává "avatja" Ferdinánd egykori román király feleségét.
Poéta és hadvezér, akinek tollát és kardját is a hazaszeretet vezette.
Bárdi Nándor történészt, a Magyarok Romániában dokumentumfilm-sorozat szakmai irányítóját kértük meg, hogy összegezze a két éves munka eredményét.
Április 18-án debütál a Magyarok Romániában – 100 év történelem dokumentumfilm-sorozat nyolcadik és egyben utolsó epizódja. A sorozat a trianoni békeszerződéstől napjainkig mutatja be az erdélyi magyarság kisebbségi létének történetét.
Kiderül, hány éve hokiznak a Hargita alján.
Kik voltak, honnan indultak, a történelmi pillanatban mi determinálta az együttlétüket? Mi lett velük 1849 után? Mit tudunk a márciusi ifjakról?
Ez volt a második világháború egyik legvéresebb – egyszersmind legértelmetlenebb – akciója.
Barcarozsnyón ugrotta meg a szintet a sportoló.
A 2014-ben életre hívott csapat az évek során 29 hivatalos mérkőzést játszott.
A komplex társadalmi, politikai és gazdasági összefüggésrendszer vázolása nélkül nem lehet megérteni Nicolae Ceaușescu hullámzó magyarságpolitikáját.
A 200 éve alakult intézményben gyökerezik az erdélyi koedukált oktatás és hangversenykultúra.
A nyilas terror 170 napja alatt a mintegy 200 ezres budapesti zsidó közösség felét – 90-95 ezer főt – gyilkolták meg.
Újdonság lehet a csíkszeredai közönség számára, hogy a kiállítás aktív közreműködést vár el a látogatóktól.
Kőváry László elképesztően gazdag életművére hívta fel a figyelmet az EMKE keretében működő, a 19. század nagy személyiségének nevét viselő Honismereti Kör.
A kiállítás több magyarországi múzeum szakmai együttműködésével jött létre, de Lengyelországból is érkeznek tárgyak.
145 éve született Bethlen István, az erdélyi származású miniszterelnök.
Elindult az Erdélyi Digitális Tudománytár – Digitéka, amelyen jelenleg összesen 550 166 oldalnyi olyan sajtóterméket és könyvet lehet digitális formában elérni akár az otthoni karosszékből, amelyet eddig csak történészek, kutatók böngésztek.
Erdélyi magyar sajtótermékeket, folyóiratokat és könyveket digitalizált az Iskola Alapítvány és a Jakabffy Elemér Alapítvány. Az Erdélyi Digitális Tudománytár – Digitéka betaverziója már elérhető.