A fejlesztéssel nagyobb lesz a tubások mozgástere a színpadon.
Harmincszor jobban szűr, és levegőhöz is könnyebben hozzá lehet jutni benne.
Az ajándékboltok elmaradhatatlan kelléke, a kissé giccses, de mégis gyermekkori nosztalgiát ébresztő hógömb feltalálása a véletlen műve volt.
Lakásfűtő falfestéket, azaz egy új elektronikus fűtőrendszert fejlesztettek ki.
„Jedi-erővel irányítható kütyük”– így foglalható össze a lényege annak a találmánysorozatnak, amelynek újabb elemével a napokban rukkolt elő a csíkszeredai Imets Tamás.
Kínában bemutatták a legújabb tömegközlekedési eszköz terveit, amit jóval olcsóbb lenne megépíteni, mint egy metrót. Régóta rebesgetik már, hogy Kína egy egészen különleges módon forradalmasítaná a városon belüli tömegközlekedést, ám eddig csak egy-egy információmorzsa került ki a fejlesztőktől.
Tizedik osztályba jár, de már évek óta feltalál, fejleszt, alkot olyan kütyüket, amik kihívást jelentenek a számára. Legutóbb olyan eszközt fejlesztett, amelyet agyhullámokkal lehet irányítani, és amely a mozgássérültek életét is megkönnyebbítheti. A csíkszeredai Nagy István Művészeti Szakközépiskolába járó Imets Tamással eddigi munkáiról, technológia és ember viszonyáról beszélgettünk.
Amerikai kutatók olyan szerkezetet fejlesztettek ki, amelyben a donorból kiműtött szívet egy mesterséges vérkeringésbe kötik, oxigénnel pumpálják, hogy ne hagyja abba a dobogást. A találmány megnöveli a transzplantáció sikerét, de etikai problémákat vet fel a doboz használata.
A világon rengeteg ember imádja a kávét, annak minden hátulütőjével együtt, hiszen a sok kávézás miatt elszíneződnek a fogak. Ha pedig leborítjuk magunkat a feketével, akkor az csúnya foltot hagy a ruhánkon. Amennyiben régóta vágyunk egy olyan kávéra, amivel elkerüljük ezeket, a negatívumokat, akkor itt a remek hír, ugyanis egy felvidéki magyar fiatalember feltalálta az átlátszó kávét.
A levegő szennyezettsége hosszú ideje állandó probléma a nagyvárosokban. Erre kínál ütőképes megoldást a magyar fejlesztésű Biolamp, amelyet Horváth Péter talált ki a budapesti Moholy-Nagy Művészeti Egyetem hallgatójaként.
A koncepciók között magyar ötlet is van.
Egyszerre forradalmasítja a gördeszkázást, a szörfözést és a belvárosi közlekedést egy magyar feltaláló.
Kifejlesztettek egy kerékpárt, amely önmagában lakat is, ha úgy szerelik össze, miután kissé szétszedték. Egyáltalán nem tűnik bonyolultnak a találmányt bemutató felvétel alapján.
A londoni Royal Collage of Art hallgatója, Julian Melchiorri lett az első ember, aki olyan mesterséges levelet hozott létre, ami képes szintetizálni. A levél ugyanúgy termeli a friss levegőt, ahogyan a lombhullatók, elnyeli a vizet és a szén-dioxidot, majd oxigént állít elő belőlük.
Mivel a kerékpáros balesetek jelentős része a kereszteződésekben vagy azok közelében történik, külön eszköz segítheti a biztonságos közlekedést és a kanyarodást. Ezért, illetve a karjelzések láthatóbbá tételéért alkotta meg egy magyar kerékpáros a Useeme karpántot.
Profi és amatőr labdarúgók technikai tudásának fejlesztését szolgálhatja egy új magyar találmány és az arra épülő sport, a Teqball. Amerikában már most nagy sikere van.
Az okosernyő elkészült prototípusában beépített szenzor érzékeli a vászonra hulló cseppeket, az információt pedig vezeték nélküli kapcsolaton keresztül, telefonon át küldi a számítógépre
Télen melegít, nyáron hűt, segít az elalvásban, álomba masszírozza, ha filmnézés közben aludna el, lekapcsolja a tévét és még világít is – ilyen az okoságy.
Az alkoholporok új márkáját engedélyezték az Egyesült Államokban. Az italba keverhető vagy ételre szórható „alkopor" ősszel lesz kapható – nyomban hét ízben is.
AgencyGlass nevű művével Oszava Hirotaka japán kutató kétségkívül beírja magát a fura és bonyolult találmányok történelemkönyvébe, amelyekről Japán amúgy is híres.