Az idei program jelentkezési határideje 2020. október 11.
„Ha megtapasztalja a gyermek, hogy a tanítója hiteles, kellőképpen felkészült, szavai őszinték, és képes beleéléssel előadni egy népdalt vagy egy népmesét, akkor kíváncsisággal, jókedvvel szippantja magába őseinek hagyatékát”.
Sepsiszentgyörgyön februárban, a második iskolai félévtől indul be a négy éve papíron létező tehetséggondozó központ, amely a kiemelkedő képességű gyerekek iskola utáni fejlesztésével foglalkozik, számolt be Pető Mária igazgató.
Közel 30 fiatal nő vett részt hétvégén az RMDSZ Nőszervezet és MIÉRT által szervezett NŐ az esély! című képzésen Tordaszentlászlón.
Úgynevezett puha faktorok, soft skillek elsajátítása nélkül nehezebben érhetők el bizonyos szakmai sikerek, vallja Benedek István egyetemi tanársegéd.
Díszvendégekkel, tortával és kerekasztal-beszélgetéssel ünnepelte második születésnapját a kolozsvári K+ közösségi tér szerdán, február 7-én.
A tehetség nem veleszületett zsenialitást, hanem hajtóerőt jelent, a tekintélyelvű, néha kirekesztő kritikai közegre pedig van alternatíva, hangzott el a Láthatatlan Kollégium kerekasztal-beszélgetésén.
A nemrég alakult, pályakezdő írókat és költőket támogató Független Mentorhálózathoz több erdélyi mentor is csatlakozott, egyiküket, Horváth Benji költőt kérdeztük a kezdeményezésről.
Idén is kitüntette a Hargita megyei tanfelügyelőség azokat a gyerekeket, akik országos és nemzetközi versenyeken nyertek elismerést. A pénteki Ifjú tehetségek gáláján 310 oklevelet adtak át.
Közel negyven rendezvényt, négyszáz közvetlenül érintett fiatalt, több mint kétezer résztvevőt és 85 bevont szakértőt és előadót szavatol a magyarországi új Nemzedék Központ, a kolozsvári PONT Csoport és a Magyar Ifjúsági Központ összefogásával induló K Plusz tehetségkutató program.
A Székelyföldi Tehetségsegítő Tanács képzést szervez tehetséggondozással foglalkozó pedagógusok számára Magyarországon akkreditált tanfolyam alapján, magyarországi trénerekkel.